Pobřeží slonoviny postoupilo na mistrovství Afriky do čtvrtfinále

KÁHIRA

Fotbalisté Pobřeží slonoviny vyhráli na mistrovství Afriky i druhý zápas a jako první postoupili do čtvrtfinále. Svěřenci francouzského trenéra Henriho Michela ve skupině A porazili Libyi 2:1 a postupovou jistotu jim poté dala večerní bezbranková remíza domácích Egypťanů s finalistou minulého šampionátu Marokem.

Druhý gól na turnaji si připsal útočník Pobřeží slonoviny Didier Drogba. V desáté minutě otevřela opora londýnské Chelsea skóre, Libye však přestála několik dalších šancí, krátce před poločasem nečekaně vyrovnala a po změně stran ještě Karra nastřelil tyč. O výhře účastníků letošního mistrovství světa rozhodl 16 minut před koncem hlavou záložník Yaya Toure, který hraje řeckou ligu za Olympiakos Pireus.

Egypt remizoval před 74 000 diváků v Káhiře s Marokem 0:0, když zápasu dominoval, ale několik slibných příležitostí nevyužil. Domácí reprezentanti si získaným bodem přiblížili postup, zato maročtí obhájci stříbrných medailí jsou na pokraji vyřazení. Egyptu stačí v sobotním utkání s Pobřežím slonoviny nerozhodný výsledek, Maroko nemusí na čtvrtfinále dosáhnout ani po vítězství nad již vyřazenou Libyí.

Libye - Pobřeží slonoviny 1:2 (1:1)
Branky: 41. Chámis - 10. Drogba, 74. Y. Toure. Diváci: 35.000.
Egypt - Maroko 0:0
Diváci: 74 000.