Fotbal

Slavia porazila Teplice až díky penaltě v závěru

6. srpna 2006 19:45 - PRAHA

Pěti zápasy pokračovala v neděli nejvyšší fotbalová soutěž. České Budějovice získaly po bezbrankové remíze v Olomouci první bod po návratu mezi elitu, zatímco nováček z Kladna nedokázal zopakovat zisk ze Sparty a prohrál doma s Jabloncem. Domácí stadión uhájili v duelu se Zlínem Brňané a Most si rozdělil body s Příbramí. V posledním utkání otočila Slavia utkání s Teplicemi a i díky dvěma penaltám vyhrála 3:2.

Slávisté nezačali zápas s Teplicemi vůbec dobře a po půlhodině hry prohrávali po brance Kleina. Probuzení červenobílých přišlo až v 73. minutě, kdy se trefil L. Jarolím. Obátku potvrdil o tři minuty později z penalty Kalivoda, jenže deset minut před koncem bylo opět srovnáno po dělovce Saboua. Domácí však nakonec ukořistili všechny body, když se po sporné situaci nemýlil z pokutového kopu opět Kalivoda.

Sigma Olomouc pokřtila nový trávník na Andrově stadiónu pouze bezbrankovou remízou s českobudejovickým nováčkem. Domácí měli více ze hry v první půli, ale nakonec se oba celky rozešly smírem, který pro ně znamená první bodový zisk v sezóně. Pro Hanáky to je však po prohře v Mladé Boleslavi málo, kouči Vlastimilu Paličkovi se tak po sedmi letech návrat na olomouckou lavičku příliš nevydařil.

Kladno ztratilo body doma

Fotbalisté Brna zvítězili v utkání druhého kola první ligy nad Zlínem 1:0, o těsné výhře domácího týmu rozhodla v 49. minutě hlavička útočníka Zelenky. Necelou půlhodinu před zápasem se snesl na brněnský stadión hustý liják a vodou nasáklý trávník uhasil sebemenší naději na technický fotbal.

Branka útočníka Davida Lafaty nasměrovala jablonecké fotbalisty k výhře na hřišti ligového nováčka z Kladna. Lafata tak Jablonci pomohl k prvnímu letošnímu vítězství a sám se radoval už z třetí branky v sezóně, když dnes dokázal navázat na dva góly z úvodního kola proti Mostu. Zároveň se vyhoupl do čela tabulky kanonýrů. Kladnu tak zhořkla obnovená prvoligová premiéra na domácím hřišti, mezi elitou ještě nevstřelilo ani gól.

Fotbalisté Mostu a Příbrami podruhé v sezóně remizovali. Nedělní bodový smír je ale větším úspěchem Příbrami, která nepadla do kolen ani po rychle inkasovaném gólu a ještě v prvním poločase dokázala srovnat zásluhou Otepky.