Boleslav podlehla Slavii a klesla na třetí místo

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v nedělním 12. kole první ligy doma se Slavií 1:3 a klesli v tabulce na třetí místo. Pražané pomohli hladkým vítězstvím na druhou pozici městskému rivalovi Spartě, která má nyní o gól lepší skóre než Středočeši. Slavia je čtvrtá o čtyři body za svým dnešním soupeřem.

První branku Slavie vstřelil v 15. minutě z penalty Fořt poté, co byl Palát vyloučen za úmyslnou ruku na brankové čáře, další góly přidali po přestávce Vlček a Kalivoda. Až v závěru snížil Rolko.

Na Kladně souboj týmů z úplného chvostu tabulky přes hodinu ovládali domácí, ale ze své převahy vytěžili jen gól Veleby krátce před pauzou, za což je pak Slovácko potrestalo vyrovnávací trefou Vrány. Když už se zdálo, že hosté, kteří hráli posledních 17 minut bez vyloučeného Šuškavčeviče, vybojují remízu, přišel na hřiště střídající Kousal a při prvním dotyku s míčem zajistil Středočechům cenné tři body. Slovácko tak ztrácí na posledním místě na Zlín a Příbram již šest bodů.

Fotbalisté Olomouce poprvé v letošní sezóně bodovali na hřišti soupeře. V neděli remizovali v Příbrami 1:1, když střídající Vojtěch Schulmeister čtvrt hodiny před koncem odpověděl na vedoucí gól domácího Polodny z prvního poločasu. Sigma dosud venku prohrála všech šest zápasů, až dnes se tak poprvé nevrátila domů s prázdnou.

Fotbalisté Plzně se rozešli s Mostem smírně 1:1. Po bezbrankové první půli se skóre měnilo až po přestávce. Hosté se dostali po rohovém kopu v 57. minutě do vedení zásluhou Pikla, za domácí ze stejné herní situace vyrovnal o osm minut později Fillo. Západočeši, kteří poznali radost z výhry naposledy 10. září, tak už pošesté za sebou nedokázali naplno bodovat.

Fotbalisté Jablonce remizovali doma 1:1 s Baníkem Ostrava. Hosté se brzy ujali vedení první ligovou brankou osmnáctiletého Mičoly, Severočechům zajistil alespoň bod v závěru z penalty po ruce ostravského Besty Kučera. Jablonečtí tak protáhli svoji sérii bez výhry proti Baníku již na jedenáct zápasů.

Dvanácté kolo uzavře pondělní dohrávka Teplice - České Budějovice.