Derniéra v Bulharsku: Na jedničku nezahrál nikdo z Čechů, ale nikdo nezklamal

Sofie

Čeští fotbaloví reprezentanti se rozloučili s úspěšnou evropskou kvalifikací průměrným výkonem. Před prázdným stadionem v Sofii podlehli Bulharsku 0:1. Byť měli postup na ME v kapse, hráli většinu zápasu s chutí, nevyšla jim ale finální fáze. Nejlepším z Čechů byl kapitán Darida, nejhorší známkou byla trojka.

Český tým v nových venkovních dresech před zápasem v Bulharsku.

LUKÁŠ MASOPUST, JOSEF HUŠBAUER, MARTIN DOLEŽAL nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 30 minut. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Ondřej Kolář
FC Slovan Liberec
V reprezentační premiéře se stejně jako ve Slavii zapojoval rozehrávky, sbíral míče, které přelétly stoperskou dvojici. Proti hlavičce Božikova neměl nárok.
2
Pavel Kadeřábek
AC Sparta Praha
Po třech zápasech se vrátil do sestavy. Rozjížděl se pomalu, spíš mu to šlo lépe ve vzduchu než nohama. Postupně se dostal tempa. Ale když už se dostal k centru, nikoho jím nenašel.
3
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
Měl vedle sebe nového parťáka, s Kúdelou po většinu zápasu byli na společné notě.
2
Ondřej Kúdela
Prezentoval se úplně jinak než v nevydařené přípravě se Severním Irskem. Předskakoval soupeře, vyhrával souboje. Nesl ovšem podíl na gólu Bulharů.
3
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Nebyl tolik cítit v ofenzívě jako obvykle, byť při některých jeho nábězích se marně dožadoval přihrávky. Na hráče jeho kvalit pokazil až příliš přihrávek.
3
Tomáš Souček
Opět pracoval na velkém prostoru, rozehrával, chodil do koncovky. Spoustu práce odvedl v defenzívě, vypomohl ji několika důležitými zákroky.
2
Alex Král
Jeden z hrdinů duelu s Kosovem se tentokrát do zakončení nedostal, v obranné fázi nechyboval. Se Součkem ve středu hřiště dobře kooperovali.
3
Petr Ševčík
Včera nastoupil v národním týmu poprvé v základní sestavě. V úvodu zahrozil hlavičkou, pak se blýskl sólem přes čtyři hráče. Patřil k lepším českým hráčům.
2
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Pilná včela, jako obligátně. Režíroval hru Čechů, byl ve většině útočných akcí. Po přestávce už u míče tolik nebyl, nebezpečně však vystřelil.
2
Jakub Jankto
V prvním poločase hrozil Šilhavého výběr především po jeho levé straně. Prezentoval se několika úniky a centry. Gólový profit z nich ale nebyl žádný.
2
Zdeněk Ondrášek
SK Dynamo České Budějovice
Od první minuty z něj čišela touha vstřelit gól. Rval se, párkrát skvěle z jedné sklepl míč pod sebe pro záložníky. Do šance se však nedostal.