Evropská liga

Ideální start pod novým trenérem! Byli bychom hloupí, kdybychom to pustili, řekl plzeňský Vaněk

20. srpna 2015 23:41 - Plzeň

V prvním poločase vykouzlil báječnou střelu, i on už zvedal ruce nad hlavu. Gólman Vojvodiny Nový Sad však vytáhl výtečný zákrok. Záložník Plzně Ondřej Vaněk se však zdravě naštval, krátce po přestávce vyslal další ránu, která tentokrát skončila v síti. „Spravil jsem si chuť, konečně mi to tam spadlo,“ radoval se Vaněk. Společně s ním i celá Viktoria, která po výhře 3:0 v úvodním duelu play off Evropské ligy nakročila do základní skupiny.

Pavel Němeček, ČTK

Byl to ideální start pod novým trenérem Krejčím?

Určitě ano, když jsme vyhráli tři nula. Ale nesmíme zapomínat, že jsme teprve v poločase, byť to máme dobře rozehrané. Nesmíme to už pokazit.

Dostali jste od kouče odlišné pokyny než v předchozím období?

Změna trenéra znamená vždycky impulz. Pokyny? Chtěli jsme hrát, měli jsme zase šance, jako v předchozích zápasech, mohli jsme vyhrát i víc. Ale snad už to dotáhneme.

Nutil vás trenérský tandem Krejčí - Horváth více do ofenzivy?

Nabádali nás k tomu, ale to nás nabádal i pan Koubek. Nebylo to o tom, že jsme chtěli hrát zanďoura, je to všechno o hlavě.

V prvním poločase vám gólman Vojvodiny chytil zázračně gólovou ránu...

Už je to kolikátý zápas, mám pokaždé střely, ale gólmani to vždycky chytnou. Snad jsem to nyní zlomil a už to půjde. Při střele v prvním poločase jsem skoro slavil, jenže brankář se fantasticky natáhl. Ve druhé půli jsem si spravil chuť.

Spadne z týmu psychická deka, která na něm ležela po neúspěšných výsledcích?

Nějaký zápas už to muselo přijít, vždyť jsme měli v každém utkání spoustu šancí, nešlo je donekonečna zahazovat. Vyšlo to skvěle.