Penalta po faulu Gabriela připravila Bielefeld o výhru

BERLÍN

Gól z penalty nařízené za faul Petra Gabriela ve třetí minutě nastavení připravil fotbalisty Bielefeldu o cenné vítězství na půdě Dortmundu. Arminia tak promarnila šanci posunout se na třetí místo v tabulce německé ligy. Český obránce v závěru sobotního zápasu poslal k zemi Poláka Smolarek, jenž šel sám na branku, a Švýcar Frei se postaral o vyrovnání.

Překvapivý výsledek se zrodil v Brémách, kde vedoucí tým soutěže ztratil dva body remízou 1:1 s Chotěbuzí. Alespoň bod zachránil favoritovi v 76. minutě střídající Klasnič.

První letošní ligovou porážku utrpěl Norimberku, který prohrál 1:2 na hřišti Herthy Berlín. V domácím dresu zářil srbský útočník Pantelič, který zařídil obě branky domácích a se sedmi brankami vede tabulku bundesligových střelců. V základní sestavě Norimberku opět nastoupili Tomáš Galásek a Jan Polák, kterého po poločasové přestávce nahradil Banovič a po dvou minutách na hřišti vyrovnal na 1:1.

Brémám se na rozdíl dvou bodů přiblížili fotbalisté Stuttgartu, kteří zvítězili hladce 4:2 na půdě Cách. Další porážku si připsal Hamburk, jehož krizi prohloubila prohra 0:1 ve Wolfsburgu. Hostům nepomohl ani návrat českého záložníka Davida Jarolíma, který měl problémy s ramenem, a nadále zůstávají těsně nad sestupovými příčkami.

Německo - 10. kolo:
Brémy - Chotěbuz 1:1 (76. Klasnič - 49. Kioyo), Leverkusen - Mohuč 1:1 (45. Barbarez - 28. Szabics), Cáchy - Stuttgart 2:4 (28. Rösler, 86. Ibiševič - 46. a 63. Streller, 24. Gomez, 26. Hitzlsperger), Dortmund - Bielefeld 1:1 (90+3. Frei z pen. - 68. Wichniarek), Wolfsburg - Hamburk 1:0 (19. Hanke), Hertha Berlín - Norimberk 2:1 (30. a 66. Pantelič - 48. Banovič).