AC Milán prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů

ŘÍM

Fotbalisté AC Milán po dobrém začátku sezóny zabředávají stále více do krize a v italské lize prohráli počtvrté z posledních pěti zápasů. Červenočerní v 11. kole doma nestačili na AS Řím a jejich kapitána Franceska Tottiho, který dvěma góly připravil AC třetí prohru na San Siru za sebou.

Ilustrační foto.

Třicetiletý mistr světa nejprve otevřel skóre akrobatickou střelou v 7. minutě, a i když dal Brocchi v 56. minutě tvrdou ranou z dálky domácím naději, Totti sedm minut před koncem tentokrát hlavou rozhodl. V dresu poraženého týmu odehrál celý zápas český reprezentant Marek Jankulovski.

AC se tak pomalu propadá na spodní místa tabulky, která mu po odečtu osmi bodů hned na začátku sezóny patřila.

Stejně postižení fotbalisté Fiorentiny dnes vydřeli výhru 3:1 nad Bergamem. O ní však rozhodli až v samém závěru: Pazzini se trefil nejprve v 90. minutě a pak ještě v nastaveném čase. V základní sestavě vítězného celku, který se po vymazání 15 záporných bodů za korupci už v tabulce přehoupl do kladných hodnot, nechyběl ani český stoper Tomáš Ujfaluši.

Itálie - 11. kolo:
Fiorentina - Bergamo 3:1 (90. a 90+4. Pazzini, 26. Mutu - 25. Migliaccio), AC Milán - AS Řím 1:2 (56. Brocchi - 7. a 83. Totti).