Rubriky:

Evropské ligy

Rozhodčí Farina i Nedvědova 'oběť' trvají na svém

7. prosince 2006 09:53 - JANOV

Ani o krok nehodlá ustoupit italský rozhodčí Stefano Farina ve sporu s českým fotbalistou Pavlem Nedvědem. Záložník Juventusu Turín ho ve středu nazval lhářem a popřel, že by mu po svém vyloučení úmyslně šlápl na nohu. Farina v italském tisku reagoval prohlášením, že trvá na tom, co napsal do zápisu o utkání.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Nic neberu zpátky. Opakuji, že jsem jen přesně popsal to, co se na trávníku odehrálo," řekl Farina. Nechápe prý, proč na něj hráč útočí kvůli tomu, že dostal trest na pět zápasů. "Tak rozhodla disciplinární komise a mně nepřísluší to komentovat. Rozhodčí jsou teď pod obrovským tlakem médií. Nevím, proč bychom měli být v problémech italského fotbalu obětními beránky," řekl Farina.

Poslední dění kolem Pavla Nedvěda
TREST Za šlápnutí na soupeře stop na pět zápasů
REAKCE Skončím s fotbalem, hrozí Nedvěd

Také obránce Francesco Bega, který byl terčem Nedvědova útoku, znovu potvrdil, že ho český fotbalista napadl, když ležel na zemi. Zadák Janova je přesvědčen, že trest pro Nedvěda je spravedlivý.

"Jeho útok byl nebezpečný a úmyslný. Televizní záznam ukazuje, že ke mně přišel, když jsem ještě ležel na trávníku, a znovu mě kopl, Nechápu, proč to nechce přiznat. Každý může udělat chybu, ale měl by to uznat a poučit se," řekl Bega televizní stanici Odeon.

Odmítl také, že by simuloval. "Soupeři mě tahali za vlasy, ale já jsem měl opravdu zraněný kotník a nemohl jsem hrát. Rozhodčí posuzoval všechny zákroky správně. Juventus si nemá na co stěžovat," dodal obránce Janova.

ČTK, Sport.cz

Zrušit