Wenger: Chelsea nebude největším klubem

10. prosince 2006 16:29 - LONDÝN/PRAHA

Trenér Arsenalu Arséne Wenger nesouhlasí s prohlášením londýnské Chelsea, podle kterého vítězové posledních dvou ročníků Premier League chtějí být v roce 2014 nejlepším klubem světa. "Je to hodně neuvážený plán, světovou jedničkou se nestanete jen na základě sportovních výsledků," cituje francouzského manažera Kanonýrů server britské televize BBC.

 

koláž Sport.cz

Podle Wengera nemá Chelsea několik základních věcí, kterými světový velkoklub disponuje - bohatou historii, kvalitní rodokmen a fanouškovskou základnu jako například Real Madrid. "V současnosti je hodně neuvážené tvrdit, co Chelsea za pár let bude jedničkou," řekl Francouz před vzájemným nedělním soubojem.

"Skvělé výkony na hřišti jsou jen jedním z aspektů, které klubu zvyšují respekt. Musíte také mít historií vybojovanou velikost. Proto bude vždycky Real Madrid významnější klub než Alaves. Přestože Alaves může mít několik sezón po sobě skvělé výsledky," řekl Wenger. "Je také potřeba mít světové hráče, kteří svoji kariéru spojili s klubem. Spousta drobností utváří profil velkého klubu," dodal.

"Zda se Chelsea stane nejlepším klubem světa také zaleží na fanouškovské základně. A ta se buduje mnoho let," uvědomuje si někdy těžkou cestu k novým příznivcům Wenger.

Výkonný ředitel Chelsea Peter Kenyon se nechal při představování klubových plánů slyšet, že Chelsea má potenciál stát se v roce 2014 nejsilnějším klubem na světě.

Chelsea se v neděli s Arsenalem rozešla smírně 1:1, když po trefě Flaminiho vyrovnal Essien. Domácí trefili dvakrát tyč, v nastavení mohl po chybě Lehmanna rozhodnout Lampard. Neproměnil a oba soupeři se museli spokojit s jedním bodem.

fly, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.