Feyenoord - Eindhoven 2:1Eindhoven prohrál s Feyenoordem a ztratil první body v sezoně. Češi zůstali mezi náhradníky

Rotterdam

Fotbalisté PSV Eindhoven jako předposlední tým z předních evropských lig přišli o svoji suverenitu, když ve 14. kole nizozemské ligy prohráli 1:2 na hřišti Feyenoordu Rotterdam. Jediným stoprocentním týmem zůstává Paris St. Germain ve francouzské lize.

Eindhoven, na jehož lavičce se objevil mladý český záložník Michal Sadílek, vyhrál 13 předchozích zápasů v ligové sezoně. V Rotterdamu ale v první půli dvakrát inkasoval po brejcích a střelách zpoza vápna. A už dokázal jen snížit.

I tak PSV vede tabulku o dva body před Ajaxem Amsterodam, který doma přehrál Den Haag 5:1. Na domácí lavičce zůstal Václav Černý, v dresu Haagu odehrál druhý poločas Tomáš Necid, ale neprosadil se. Feyenoord je třetí se ztrátou deseti bodů na lídra.