Evropské ligy

Sadílek premiérovým gólem v nizozemské lize pomohl k výhře PSV

22. prosince 2018 22:11 - Eindhoven
(Aktualizováno: 22. prosince 2018 23:08)

Velká naděje českého fotbalu už úřaduje v nizozemské lize. Český záložník Michal Sadílek dal při svém druhém startu v nizozemské lize premiérový gól. Devatenáctiletý talent vítěznou brankou zařídil fotbalistům PSV Eindhoven domácí výhru 3:1 nad Alkmaarem, po které si lídr soutěže upevnil první příčku v tabulce.

Video již není dostupné

sntv

Sadílek si na začátku prosince připsal premiéru v nizozemské lize, poté za PSV naskočil i do Ligy mistrů a krátce před Vánocemi se dočkal dalšího milníku.

Sice chyběl v zahajovací sestavě, na trávník přišel až v 29. minutě místo zraněného spoluhráče Pereira, ale dvě minuty po přestávce zakončil úspěšnou střelou ve skluzu brejk, po němž domácí otočili stav. Poté si ještě český mládežnický reprezentant připsal žlutou kartu. To mu však jistě radost nezkazilo.