Sadílek premiérovým gólem v nizozemské lize pomohl k výhře PSV

Eindhoven

Velká naděje českého fotbalu už úřaduje v nizozemské lize. Český záložník Michal Sadílek dal při svém druhém startu v nizozemské lize premiérový gól. Devatenáctiletý talent vítěznou brankou zařídil fotbalistům PSV Eindhoven domácí výhru 3:1 nad Alkmaarem, po které si lídr soutěže upevnil první příčku v tabulce.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sadílkův premiérový gól za PSV Eindhoven v nejvyšší nizozemské lizeVideo: sntv

Sadílek si na začátku prosince připsal premiéru v nizozemské lize, poté za PSV naskočil i do Ligy mistrů a krátce před Vánocemi se dočkal dalšího milníku.

Sice chyběl v zahajovací sestavě, na trávník přišel až v 29. minutě místo zraněného spoluhráče Pereira, ale dvě minuty po přestávce zakončil úspěšnou střelou ve skluzu brejk, po němž domácí otočili stav. Poté si ještě český mládežnický reprezentant připsal žlutou kartu. To mu však jistě radost nezkazilo.