Rubriky:

Evropské ligy

Experti: Lyon je to nejlepší, co Baroše mohlo potkat

23. ledna 2007 06:00 - PRAHA

Skvělá volba a krok vpřed. Tak hodnotí přestup útočníka Milana Baroše fotbaloví experti. Ti se shodovali v názoru, že angažmá v Lyonu by pro nejlepšího střelce mistrovství Evropy z roku 2004 mohlo být tím pravým impulzem k návratu do společnosti elitních kanonýrů.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

"Bůh asi nad Milanem drží ochrannou ruku, je to pro něj jako výhra v loterii," řekl trenér Petr Uličný, který na podzim skončil u zlínských fotbalistů a nyní čeká na angažmá. "Lyon je vynikající tým a Milan zase vynikající fotbalista. I když musí předvádět určitě lepší výkony než v posledních měsících v Aston Ville. Ale přestup do Lyonu by pro něj měl být velikou motivací, určitě se tam může prosadit," tvrdil Uličný.

Jako velkou motivaci do budoucna označil přestup svého reprezentačního kamaráda i kapitán národního týmu Tomáš Rosický. "Je to pro něj určitě výborná zpráva. Je to dominantní tým, který hraje prim ve francouzské lize, pravidelně startuje v Lize mistrů a navíc předvádí velmi kvalitní fotbal, který mu může sedět," uvedl záložník Arsenalu pro ČTK. Také on ale ví, že to Baroš nebude mít jednoduché. "Je tam konkurence, přesto si myslím, že se dostane do někdejší pohody a bude zase střílet branku za brankou," dodal Rosický.

Lička: Důvěra trenéra je silný argument

Trenér Werner Lička, který dal Barošovi jako první šanci v ligovém kádru ostravského Baníku, nepochybuje nad tím, že vigantický útočník udělal při svém rozhodnutí správný krok. Lička tak soudí i proto, že zná výborně Baroše, francouzskou ligu a také trenéra Lyonu Gérarda Houlliera, který si útočníka před lety vytáhl z Ostravy už do Liverpoolu.

"To, že Houllier Milana do Lyonu opravdu chtěl, je první silný argument pro to, že je to velmi dobrá volba. Důvěra trenéra je pro sportovce jednou ze základních věcí, naopak v Aston Ville Milan žil spíš v nejistotě. Lyon je ve společnosti těch VIP evropských klubů a asi to nejlepší, co ho v současnosti mohlo potkat," řekl Lička.

Bývalý kouč Baníku a reprezentační jednadvacítky si myslí, že Barošovi bude sedět i ofenzivní herní styl Lyonu. "Milan je typ hráče, který potřebuje hodně kolmých míčů do nohy, na tohle se v Lyonu může těšit. Bude za sebou mít spoustu kreativních hráčů a dvorních hráčů v záloze, v útoku by mohl vytvořit úderný tandem s Brazilcem Fredem, který by pro Milana mohl vyhrávat hlavičkové souboje," uvažoval Lička.

"I v reprezentaci je znát, jak Milan ožije, když kolem sebe má hráče, s nimiž si dokáže vyhovět. V Lyonu by to mohlo být podobné," podotkl Lička, podle kterého pro Baroše bude i velkou motivací návrat do Ligy mistrů, kde Lyon třikrát po sobě skončil až ve čtvrtfinále. "Ale Lyon je velmi ambiciózní, teď chtějí jít zase dál. I kvůli tomu bude na Milana vytvořený velký tlak, ale má ještě měsíc na to, aby se vrátil do špičkové formy."

ČTK

Zrušit