Jarolím zařídil penaltu, Hamburk však klesl na dno

31. ledna 2007 22:16 - BERLÍN

Fotbalisté Hamburku se ani v 19. kole nedočkali první domácí výhry v sezóně. Po remíze 1:1 s nováčkem z Chotěbuzi klesli na poslední místo tabulky německé ligy. HSV se přitom dostal brzy do vedení poté, co hostující Igor Mitreski fauloval v pokutovém území českého záložníka Davida Jarolíma. Argentinec Juan Pablo Sorín už ve 4. minutě otevřel skóre z nařízené penalty.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Energie však dokázala brzy nato vyrovnat díky Raduovi, jenž využil chyby hamburského obránce Mathijsena a stanovil už v 9. minutě konečný výsledek.

Na opačném pólu než HSV se o první místo v tabulce perou Brémy a Schalke, které i po 19. kole dělí pouze skóre. Vedoucí Werder vyhrál 2:0 v Leverkusenu, Schalke zase se štěstím udolalo 2:1 Cáchy.

Výsledkem kola je výhra Hannoveru 5:0 nad Herthou Berlín. V sestavě vítězného týmu se neobjevil Jiří Štajner, jenž se stal společně s dalšími dvěma hráči po nedělní porážce od Brém "obětí" rotačního systému trenéra Dietera Heckinga.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.