Jarolím zařídil penaltu, Hamburk však klesl na dno

BERLÍN

Fotbalisté Hamburku se ani v 19. kole nedočkali první domácí výhry v sezóně. Po remíze 1:1 s nováčkem z Chotěbuzi klesli na poslední místo tabulky německé ligy. HSV se přitom dostal brzy do vedení poté, co hostující Igor Mitreski fauloval v pokutovém území českého záložníka Davida Jarolíma. Argentinec Juan Pablo Sorín už ve 4. minutě otevřel skóre z nařízené penalty.

David Jarolím (uprostřed) na tréninku české reprezentace

Energie však dokázala brzy nato vyrovnat díky Raduovi, jenž využil chyby hamburského obránce Mathijsena a stanovil už v 9. minutě konečný výsledek.

Na opačném pólu než HSV se o první místo v tabulce perou Brémy a Schalke, které i po 19. kole dělí pouze skóre. Vedoucí Werder vyhrál 2:0 v Leverkusenu, Schalke zase se štěstím udolalo 2:1 Cáchy.

Výsledkem kola je výhra Hannoveru 5:0 nad Herthou Berlín. V sestavě vítězného týmu se neobjevil Jiří Štajner, jenž se stal společně s dalšími dvěma hráči po nedělní porážce od Brém "obětí" rotačního systému trenéra Dietera Heckinga.