Rangers vyhráli glasgowské derby díky Ehioguovým "nůžkám"

GLASGOW

Slavné glasgowské derby mezi domácím Celtikem a Rangers skončilo nečekaným vítězstvím hostů 1:0. Suverén soutěže měl po většinu utkání více ze hry, ale v 50. minutě mu soupeř připravil studenou sprchu. Hostující Weir nacentroval míč z pravé strany do šestnáctky, kde se k odraženému míči dostal obránce Ugo Ehiogu a střelou přes hlavu trefil přesně šibenici Borucovy branky.

Jiří Jarošík (vlevo) během vzdušné bitvy o Glasgow.

V 74. minutě nastoupil v dresu Celtiku i český záložník Jiří Jarošík, ale ani on už nepomohl k vyrovnání. Jeho krajan a reprezentační středopolař Libor Sionko se v dresu Rangers tentokrát nedostal ani na lavičku náhradníků. V tabulce se náskok Celtiku před jeho dnešním soupeřem zmenšil na 16 bodů.

Souboj o třetí místo ve skotské lize vyhráli fotbalisté Aberdeenu, kteří porazili Heart of Midlothian 1:0. Před svým soupeřem mají náskok tří bodů a navíc mají na kontě o jedno utkání méně.

Rozhodující branku zápasu vstřelil již v sedmé minutě útočník Aberdeenu Lovell. Hearts se snažili vyrovnat, o což se pokoušel také český útočník Michal Pospíšil, který se na hřiště dostal na začátku druhé půle, ovšem Aberdeen svůj náskok již udržel. Pomohlo mu také vyloučení hostujícího obránce Kingstona v 63. minutě.

Výsledek - 30. kolo:
Celtic Glasgow - Glasgow Rangers 0:1, Dundee - Motherwell 1:1, Dunfermline - St. Mirren 0:0, Aberdeen - Heart of Midlothian 0:1, Hibernian - Falkirk 2:0, Kilmarnock - Inverness 3:2.