Kolouškova branka Austrii na cestě do Poháru UEFA nezastavila

VÍDEŇ

Fotbalisté sestupujícího Innsbrucku byli v posledním kole rakouské ligy blízko překvapivé výhry nad Austrií Vídeň, když vedli po druhé letošní brance českého záložníka Václava Kolouška. Dvacet minut před koncem však byl vyloučen obránce Innsbrucku Samwald a Austria zápas během dvou minut otočila a vyhrála 2:1. Vybojovala tak třetí příčku v tabulce a účast v Poháru UEFA.

V dresu Austrie odehrál první půli český útočník David Lafata, do druhého poločasu ho nahradil krajan Štěpán Vachoušek.

Již jistý mistr Rapid Vídeň v posledním kole nezaváhal a těsně porazil Ried na jeho hřišti 1:0. Jubilejní desátou brankou se o to postaral Hoffer. Rapid tak sezonu zakončil s šestibodovým náskokem před druhým Salcburkem, který dnes jen remizoval 1:1 s Altachem.

Pozici nejlepšího střelce ligy obhájil útočník Salcburku Alexander Zickler, který nastřílel 16 branek, o dvě více než druhý Hass ze Sturmu Štýrský Hradec.

Rakouská fotbalová liga - 36. kolo:
Altach - Salcburk 1:1, Austria Vídeň - Innsbruck 2:1, Mattersburg - Linec 1:0, Ried - Rapid Vídeň 0:1, Sturm Štýrský Hradec - Klagenfurt 3:1.