Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalisté můžou trénovat ve skupinkách i v Rakousku

15. dubna 2020 14:41 - Vídeň

Rakouské fotbalové kluby můžou od pondělí začít s tréninkem na hřišti, podmínkou je však příprava ve skupinkách nejvýš po šesti hráčích. Vláda po středečním zmírnění opatření proti šíření nového typu koronaviru také oznámila, že jde o první krok k pokračování přerušené soutěže.

 

Profimedia.cz

Fotbal v Rakousku, které dosud zaznamenalo přes 14 tisíc případů nemoci covid-19 a 384 mrtvých, byl pozastaven od 8. března. Tamní vláda dnes umožnila klubům návrat do přípravy, aby mohla být soutěž znovu rozehrána. Přesné datum neuvedla, podle médií by se však mohlo začít hrát už v květnu.

Pokud by se rakouská liga rozeběhla, hrály by se zápasy podle ministra sportu Wernera Koglera bez diváků. Kluby by také dva dny před každým utkáním musely povinně testovat hráče i další členy na koronavirus. "Chceme, aby se hrálo, nechceme překážet," prohlásil Kogler.

Fotbalisté rakouských klubů se od přerušení soutěže připravovali individuálně. V malých skupinkách hráčů už začaly trénovat například kluby v Německu a od pondělí to bude umožněno i českým profesionálním celkům s tím, že Fortuna liga by se mohla rozeběhnout 8. června.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.