Glasgow Rangers porazili Motherwell a upevnili si vedení v lize

GLASGOW

V šestém kole skotské fotbalové ligy Glasgow Rangers doma porazili 2:1 Motherwell a před druhým Celtikem mají v čele tabulky náskok tří bodů. Finalista posledního ročníku Poháru UEFA prodloužil rekordní domácí sérii bez porážky na 21 zápasů. Všechny góly padly až v druhém poločase, za Rangers se trefili Davies a střídající Novo. Snížení Motherwellu v závěru přišlo pozdě.

Celtic porazil Kilmarnock na jeho hřišti 3:1 a diváci viděli hned tři pokutové kopy. Ten první na straně Celticu zahodil ve dvacáté minutě Maloney, který si zpravil chuť o šest minut krásným vedoucím gólem. Po přestávce zvýšil řecký kanonýr Samaras, jenž svůj střelecký účet zdvojnásobil ze druhé penalty pro Celtic. Snížení domácích přišlo minutu před koncem ze třetího pokutového kopu v utkání.