Sivok se v Turecku poprvé trefil, Baroš vyšel střelecky naprázdno

ISTANBUL

Český fotbalista Tomáš Sivok svou první brankou v turecké lize pomohl Besiktasi Istanbul k nedělní výhře 3:1 na hřišti Genclerbirligi. Člen širšího kádru české reprezentace již v 11. minutě zvýšil na 2:0. O dvě minuty později se navíc prosadil jeho spoluhráč Nobre a zaskočení domácí se zmohli už jen na snížení.

Sivok odehrál na pozici defenzivního záložníka celé utkání stejně jako jeho krajan Tomáš Zápotočný v obraně.

Naopak podruhé za sebou vyšel střelecky naprázdno útočník Galatasaraye Milan Baroš. Zatímco v minulém kole jeho branky chyběly, tentokrát ho zastoupili spoluhráči. V zápase s Trabzonsporem se ještě v první půli prosadili Arda Turan a stoper Servet Cetin. Po změně stran ještě zvýšil Lincoln, který byl sice vzápětí vyloučen, ale i bez něj si Galatasaray výhru 3:0 pohlídal. Baroš hrál do 85. minuty, než ho vystřídal Nonda.

Turecká fotbalová liga - 7. kolo:
Galatasaray - Trabzonspor 3:0, Gaziantepspor - Konyaspor 0:1, Genclerbirligi - Besiktas 1:3, Kayserispor - Ankaraspor 1:2, Sivasspor - Ankaragücü 3:0.