Evropské ligy

La Coruňa dosud neztratila ani bod a vede španělskou ligu

4. září 2003 10:24 - EVROPA

Druhý zápas a druhé vítězství. Stoprocentní je zatím bilance Deportiva La Coruni ve španělské lize. Ve druhém kole porazil klub z Galicie na stadiónu Riazor hosty z Bilbaa a vede tabulku. Další celky už alespoň jednou zaváhaly a ztratily bod, tři kluby ze dna soutěže naopak na bodový přísun čekají.

První gól La Coruni dal už po čtvrthodině hry Valerón, druhý přidal po změně stran Uruguayec Pandiani. Hráči Deportiva tak již nasbírali šest bodů, v tabulce je pronásleduje skupina šesti čtyřbodových týmů.

V dalším středečním utkání smazal barcelonský Espaňol dvoubrankové manko, když vyrovnávací branku vsítil Lopo až v 93. minutě hry. Vítězové španělského poháru z Mallorcy porazili ligového nováčka Zaragozu 2:0. Atlético Madrid uhájilo těsné vítězství 1:0 nad Albacete, dalším novým týmem v La Lize. O tři bodu se z trestného kopu přesnou ranou postaral Jorge. Domácí měli proti soupeři řadu dalších šancí, ale hubený náskok nezvýšili. Albacete tak má zatím na kontě dvě prohry a tři inkasované branky, stejně jako Zaragoza a Bilbao.

Výsledky - 2. kolo
Valladolid - Malaga 1:0 (43. Jesus), Murcia - Racing Santander 1:1 (9. Richi - 44. Guerrero), Atlético Madrid - Albacete 1:0 (50. Jorge), Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (31. Joaquin, 39. Palermo - 68. Molina, 90. Lopo), Deportivo La Coruňa - Athletic Bilbao 2:0 (15. Valeron, 57. Pandiani), Mallorca - Zaragoza 2:0 (43. Bruggink, 53. Eto).

Oslabený Pacos neměl šanci

Bez dvou hráčů a s dvěma inkasovanými góly dohráli fotbalisté Pacosu Ferreira nevydařený středeční zápas portugalské ligy. Na hřišti Gilu Vicente inkasovali už v první minutě po střele Josiesleyho Ferreiry. Jejich snahu o vyrovnání poté přibrzdilo Vidaovo vyloučení těsně před přestávkou a druhou červenou kartu dostal po hodině hry Miguel.

I v devíti hosté dlouho drželi přijatelný výsledek, jenže těsně před koncem je podruhé pokořil Paulo Alves.

Poslední zápas třetího kola Académica Coimbra - Benfica Lisabon byl odložen na 29. října.

Slovan Bratislava prohrál s druholigovou Šažou

Překvapením středečního dohrávaného prvního kola Slovenského fotbalového poháru je vyřazení prvoligového Slovanu Bratislava na hřišti účastníka druhé ligy Slovanu Duslo Šaža.

Ze zástupců první ligy si účast v druhém kole, které sehrají 30. září, vybojovaly kluby Inter Bratislava, Spartak Trnava a Artmedia Petržalka.

Výsledky - 1. kolo
Senec B (III) - Prievidza (II) 1:1 (1:0), 6:7 na pen., Púchov B (III) - Inter Bratislava 0:2 (0:1), Šaža (II) - Slovan Bratislava 1:0 (1:0), Dunajská Streda (II) - Trnava 0:6 (0:3), Senica (II) - Petržalka 0:0, 5:6 na pen.

Letem fotbalovým světem

ANGLIE: Australský fotbalový gólman Mark Bosnich neuspěl s odvoláním proti trestu za doping, který mu uložil Anglický fotbalový svaz. Bývalý brankář londýnské Chelsea měl loni v prosinci pozitivní test na kokain a svaz mu za to v dubnu vyměřil trest v podobě zákazu startu na devět měsíců. Jednatřicetiletý Bosnich teď bude muset navíc zaplatit náklady na odvolací řízení.

Australský gólman v minulosti oblékal dres i Aston Villy a Manchesteru United. Podle britských médií měl psychické problémy a léčil se z depresí.