Rubriky:

Evropské ligy

Uhrin mladší a Jindra u fotbalistů Kluže skončili

6. dubna 2009 08:50 - KLUŽ

Čeští trenéři Aleš Jindra a Dušan Uhrin mladší skončili po pěti zápasech jarní části rumunské ligy u fotbalistů CFR Kluž. Podle oficiálního webu klubu už je novým koučem Portugalec Antonio Conceicao.

Jindra s Uhrinem přišli do jednoho z nejlepších rumunských celků brzy po Novém roce. Oficiálním trenérem se stal nepříliš zkušený Jindra, nicméně podle místních médií byl hlavním koučem Uhrin, jenž měl papírově funkci poradce. Syn trenéra vicemistrů Evropy z roku 1996 už totiž v podzimní části sezóny působil v Temešváru, přičemž pravidla v rumunské lize zakazují, aby kouč vedl během jednoho ročníku dvě mužstva.

Rumunské servery uvádějí, že Uhrin skončil kvůli sporům s hráči a nedostatečné podpoře vedení. Konec české dvojice přišel po sobotním vítězství 3:0 nad Vaslui, po němž je podzimní účastník Ligy mistrů na čtvrtém místě tabulky se sedmibodovým odstupem za vedoucím Dinamem Bukurešť.

"V Kluži jsem skončil, ale rozhodně to nebylo pro neshody s hráči. Více to komentovat nebudu," řekl Uhrin, který je nyní doma. "Ještě do Kluže s kolegou Jindrou pojedeme, musíme dořešit nějaké formality," dodal Uhrin.

Jednačtyřicetiletý Uhrin působil v Rumunsku od léta roku 2007, kdy odešel z Mladé Boleslavi do Temešváru. V první sezoně dovedl klub k šestému místu a do Poháru UEFA, loni v prosinci po neshodách s majitelem u tehdy třetího celku tabulky skončil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy