Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Scala míří do Spartaku Moskva

16. září 2003 18:25 - MOSKVA

Fotbalový trenér Nevio Scala je horkým kandidátem na místo, které na lavičce Spartaku Moskva minulý týden uvolnil Andrej Černyšov. Italský kouč už má za sebou pohovor s šéfem klubu Andrejem Červičenkem, který si vzal týden na rozmyšlenou.

 

koláž (sport.cz)

"Ano, setkal jsem se s předsedou Spartaku Červičenkem a mluvili jsme o mém možném působení v moskevském klubu," potvrdil Scala v rozhovoru pro list Sport-Express. "Řekl jsem mu, že jsem připraven tu práci vzít a on odpověděl, že se rozhodne do týdne," popsal jednání Scala.

Spartak prožívá jednu z nejhorších krizí za posledních deset let. Moskevský klub, který vloni obsadil v lize třetí místo, je nyní šest kol před koncem sezony až jedenáctý. Minulý pátek došla Červičenkovi trpělivost a poté, co mužstvo počtvrté z posledních šesti zápasů prohrálo, trenéra odvolal a dočasným vedením týmu pověřil asistenta Vladimira Fedotova.

Mezi kandidáty i Jaroslav Hřebík

Podle Červičenka je Scala jedním z dvanácti kandidátů na uvolněné místo. Ve výběru je prý i bývalý trenér pražské Sparty Jaroslav Hřebík. Předseda Spartaku už údajně nominaci zúžil na tři jména, z nichž je podle jeho slov pětapadesátiletý Scala jasným favoritem.

Pětatřicetiletý Černyšov, který trénuje i ruskou reprezentaci do 21 let, měl ve Spartaku údajně problémy s hráči, s nimiž nedokázal najít společnou řeč. Mužstvo přitom vedl teprve od června, kdy Červičenko po ostrých rozepřích propustil Olega Romanceva. Bývalý reprezentační trenér ve Spartaku působil patnáct let.

Scala dovedl v roce 2002 při své první sezoně na lavičce Šachťor Doněck k premiérovému titulu v ukrajinské lize. O tři měsíce později byl ale po porážce 1:5 od Austrie Vídeň v Poháru UEFA propuštěn. Dříve působil v Itálii, Německu a Turecku. Italskou Parmu dovedl ke dvěma evropským trofejím - v roce 1993 s ní vyhrál Pohár vítězů pohárů a o dva roky později Pohár UEFA.

ČTK

Zrušit