Kežman prvním gólem v ruské lize rozhodl o výhře Petrohradu

MOSKVA

Srbský útočník Mateja Kežman se v sobotu po měsíčním působení v Petrohradu dočkal prvního gólu a nasměroval Zenit k vítězství 2:0 nad CSKA Moskva. Bývalý hráč Chelsea a Atlétika Madrid proměnil v nastavení prvního poločasu penaltu, nařízenou za ruku obránce Sergeje Ignaševiče.

Na 2:0 zvýšil tři minuty před koncem Vladimir Bystrov, jenž se rovněž v srpnu vrátil do Petrohradu ze Spartaku Moskva a skóroval i ve čtvrtém zápase za staronový klub.

CSKA utrpěl první ligovou porážku pod vedením nového kouče Juandeho Ramose, který předchozí dva zápasy v domácí soutěži jasně vyhrál. Nic na tom nezměnil ani Tomáš Necid, který do druhého poločasu vystřídal Brazilce Guilhermeho.

Petrohrad, v jehož sestavě chyběl Radek Šírl, přeskočil CSKA v tabulce a před zbylými zápasy 23. kola mu patří druhé místo za Kazaní.

Od 16:30 se hraje utkání FK Moskva - Chimki.