Rangers v nastavení porazili Celtic a vedou už o deset bodů

GLASGOW

Ve třetí minutě nastavení vybojovali fotbalisté Glasgow Rangers vítězství 1:0 v tradičně vypjatém derby s Celtikem a udělali velký krok za obhajobou titulu. Před svým rivalem mají v čele tabulky už desetibodový náskok.

Zápas rozhodl střídající Maurice Edu, který se donedávna potýkal s vleklým zraněním kolena a kotníku. Americký záložník přišel na hřiště v 26. minutě za zraněného Leeho McCullocha a při prvním dotyku s míčem rozvlnil síť. Gól však nebyl uznán kvůli ruce Kennyho Millera.

V souladu s pravidly překonal Edu gólmana Artura Boruce až v samém závěru utkání střelou ze skrumáže. Rangers tak na poslední chvíli využili početní výhodu, kterou měli od 65. minuty po vyloučení kapitána Celtiku Scotta Browna, jenž doplatil na roztržku s Kylem Laffertym.