Rubriky:

Evropské ligy

Řecká vláda už má dost násilí fanoušků, zastavila dotace do fotbalu

30. března 2010 10:57 - ATÉNY

Řecká vláda zastavila dotace do profesionálního fotbalu, dokud se národní svaz nevypořádá s násilím na zápasech. Reagovala na dosud poslední výtržnosti při semifinále Řeckého poháru mezi Kavalou a Arisem Soluň, během kterých bylo na stadiónu zraněno několik lidí. Příznivci Arisu měli vstup na utkání zakázaný, ale nařízení ignorovali.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

"Hovořili jsme se všemi institucemi, ale bohužel ten dialog a dohody zkrachovaly. Celá situace nás donutila říct, že násilí nemůže být financováno z peněz daňových poplatníků," uvedl generální sekretář pro sport Panajotis Bitsaxis.

Podle agentury Reuters dostávají řecké kluby ročně zhruba 40 miliónů eur (přes miliardu korun) z výnosů sázkové kanceláře OPAP, která patří státu. "OPAP nebude financovat tuhle hanbu. Očekávám, že svaz a představitelé fotbalu přijmou svoji odpovědnost," řekl Bitsaxis. Národního týmu, který se chystá na mistrovství světa, se omezení dotací netýká.

Výtržnosti fanoušků sužují řecký fotbal dlouhodobě a nepomohla ani letošní kampaň proti násilí. Podle Bitsaxise se nyní chytají nová opatření včetně elektronického prodeje vstupenek a zpřísnění disciplinárního řádu, takže v případě opakovaných násilností by hrozilo klubům zastavení činnosti.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy