Rubriky:

Evropské ligy

Sun: V případu znásilnění figuruje hráč Chelsea

3. října 2003 15:51 - LONDÝN

Anglický tisk začíná poodhalovat případ znásilnění, jehož se měla minulou sobotu v Londýně dopustit osmička fotbalistů Premiere League. Bulvární deník The Sun přinesl v pátečním vydání nepodloženou informaci, podle níž ve středu skupiny násilníků byl hráč Chelsea.

 

Policie zatím jména obviněných tají. Některé deníky údajně identitu pachatelů rovněž znají, neboť jména kolují na internetu, ale z právních důvodů je nezveřejní.

Minulý víkend, kdy mělo v jednom z luxusních londýnských hotelů donutit až osm fotbalistů sedmnáctiletou dívku k sexu či ji jinak obtěžovat, v Londýně hostovaly týmy Aston Villy, Newcastlu, který hrál v pátek, a Liverpoolu. Doma hrály celky Arsenalu, Chelsea a Charltonu.

Fotbalisté Aston Villy prý bez viny

Zástupci Aston Villy se z celého případu snažili vyvléct. "Kategoricky prohlašujeme, že žádný hráč našeho klubu není vyšetřován v souvislosti s údajným sobotním incidentem v Londýně," praví se v klubovém stanovisku.

Podle britského tisku dívka souhlasila se sexem s nejmenovaným fotbalistou z Premier League a za tímto účelem se s ním odebrala do pětihvězdičkového hotelu Grosvenor House. Tam po chvíli podle dívky do jejich pokoje vtrhlo dalších sedm hráčů a sexuálně ji zneužili.

Sun tvrdí, že hráč Chelsea byl ten, s nímž studentka na pokoj odešla. Dále naznačuje, že do celého případu je zapleten anglický reprezentant. Na titulní stránce přináší fotku neurčitého hráče v národním dresu s vyretušovaným obličejem.

ČTK, Novinky

Zrušit