Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalový reprezentant Sivok je po operaci kolena

13. srpna 2010 17:10 - PRAHA

Fotbalový reprezentant Tomáš Sivok se v pátek v Praze podrobil operaci zkříženého vazu v koleně. Zákrok, který na vysočanské klinice provedl ortoped Jiří Váchal, se obešel bez komplikací. V pondělí bude obránce Besiktase Istanbul propuštěn do domácího léčení a pak začne s postupnou rehabilitací. Pokud půjde všechno podle jeho přání, na hřišti by se mohl znovu objevit během ledna nebo února.

 

Petr Horník, Právo

Šestadvacetiletý Sivok se na operačním sále objevil dopoledne a nebyla to pro něj nová věc. Plastiku předního zkříženého vazu podstoupil už před pěti lety, tehdy na pravém koleně. Dnes šlo o zákrok na druhé končetině.

Pro Sivoka může být dobrou zprávou alespoň to, že v koleně měl poškozený pouze vaz, zatímco menisky a chrupavky zůstaly nepoškozené. "Tomáš je rád, že má operaci za sebou, cítí se docela dobře. Teď už dobře, ví, co jej v dalších týdnech a měsících čeká," řekl ČTK Sivokův manažer Jiří Müller.

Bývalý kapitán Sparty má v Centru léčby pohybového aparátu na pokoji zajímavou společnost: vedle něj leží známý herec Ondřej Vetchý, který svoji náklonnost k letenskému klubu také netají. Vetchý se prý zase na klinice zotavuje po operaci menisku. "To bylo pro Tomáše milé překvapení, aspoň mu čas lépe uteče, když si bude moci tak dobře popovídat," podotkl Müller s úsměvem.

Pro operaci volil prostředí, které zná

Sivok si koleno pochroumal minulé úterý na tréninku Besiktase, těsně před odvetou 3. předkola Evropské ligy proti Plzni. Odchovanec českobudějovického fotbalu se rozhodl pro operaci v prostředí, které už zná. V Praze zůstane i v následujících týdnech.

"Dva týdny po zákroku nemůže dělat nic, pak začne na klinice ve Vysočanech s rehabilitací. Všechno je po dohodě s Besiktasem, který dal Tomášovi volnou ruku na jeho pooperační program. Tomáš bude v Praze pod dohledem špičkových odborníků," uvedl Müller.

Reprezentační obránce podle něj během podzimu vyrazí do Turecka a v některém z přímořských letovisek začne s kondičním trenérem Besiktase znovu pracovat na získání síly a vytrvalosti.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy