Rubriky:

Evropské ligy

Galatasaray shání náhradu za Baroše, jedná s Hamdávím z Ajaxu

13. ledna 2011 12:26 - ISTANBUL

Vedení fotbalistů Galatasaraye Istanbul jedná o příchodu útočníka Múnira Hamdávího z Ajaxu Amsterdam. Reaguje tak na vleklé zdravotní problémy českého reprezentanta Milana Baroše, který má navíc údajně nabídku na přestup do Wolfsburgu.

 

Yiorgos Karahalis, Reuters

Podle nizozemského deníku De Telegraaf Ajax jednání o přestupu šestadvacetiletého Hamdávího potvrdil, přestupní suma by se měla pohybovat kolem pěti mili¨´onů eur (asi 122 miliónů korun).

Maročan narozený v Nizozemsku přišel do Ajaxu v létě z Alkmaaru a hned se zařadil mezi opory, když během prvních 12 kol nizozemské ligy nastřílel 11 branek. Poté, co zůstal v prosincovém utkání Ligy mistrů proti AC Milán jen na lavičce, přestal chodit na tréninky. Údajně trpěl psychickými problémy. Od klubu dostal pokutu za neprofesionální chování, po debatě s trenérem Frankem de Boerem se však vrátil do kádru.

Jeho přestup by mohl být uzavřen již v sobotu, kdy Ajax sehraje v Istanbulu právě s Galatasarayem přátelském utkání, který istanbulský celek otevře svůj nový stadión.

Galatasaray má za sebou jeden z nejhorších podzimů v historii klubu, v turecké lize je až na devátém místě. Při zranění Baroše, který odehrál pouze osm utkání a dal šest branek, měl problémy především v útoku. Proto shání posily. Již přišli konstruktivní záložníci Emmanuel Culio a Colin Kazim Kazim.

Německý deník Wolfsburger Allgemeine Zeitung navíc přinesl informaci o tom, že Baroše by rád získal Wolfsburg jako náhradu za Edina Džeka, který odešel do Manchesteru City.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy