Schalke dostalo v Německém poháru sedm branek

Nevídaná přestřelka se strhla v zápase 2. kola Německého fotbalového poháru mezi Freiburgem a Schalke 04. Hosté sice vedli díky gólu Filipa Trojana 3:2, ale Freiburg ještě v normální hrací době vyrovnal a v prodloužení po famózním výkonu dokázali vstřelit ještě čtyři branky! Z poháru vypadl také Dortmund, který nestačil na Mönchengladbach.

Dortmundu nepomohla ani proměněná penalta Jana Kollera dvě minuty před koncem zápasu. Postup mohl naopak oslavovat David Jarolím, záložník Hamburku přispěl k vítězství nad druholigovým Unterhachingem (4:2) jedním gólem.

2. kolo Německého poháru:
Mönchengladbach - Dortmund 2:1, Freiburg - Schalke 04 7:3 po prodl., Unterhaching (II) - Hamburk 2:4, Cáchy - Mnichov 1860 1:1, 5:4 na penalty, Frankfurt - Duisburg (II) 1:2 po prodl., Union Berlín - Leverkusen 0:5, Braunschweig (regionální liga) - Hannover 96 2:0.

Ani ve Francii se v domácím poháru favorité nevyhnuli problémům. Na úvod prvního kola Francouzského poháru vypadl po zápase s Marseille vedoucí tým ligy Monako a Paris  St. Germain po penaltovém rozstřelu prohrálo dokonce s druholigovým Gueugnonem.

1. kolo Francouzského poháru:
Marseille - Monako 2:0, Gueugnon (II) - Paris St. Germain 1:1, 3:2 na penalty, Bastia - Toulouse 1:0, Sochaux - Valence (II) 3:2 po prodl., Le Mans - Istres (II) 2:1, Nimes (III) - Lille 1:2.

Ligový pohár se hrál také v Anglii, kde ale vše proběhlo bez větších překvapení. Do čtvrtého kola postoupila i Chelsea, soupeř Sparty v Lize mistrů.

3. kolo Ligového poháru - Anglie:
Aston Villa - Leicester City 1:0, Blackburn - Liverpool 3:4, Chelsea - Notts County (III) 4:2, Everton - Charlton 1:0, Newcastle - West Bromwich (II) 1:2 po prodl., Nottingham Forest (II) - Portsmouth 2:4 po prodl., Tottenham - West Ham (II) 1:0 po prodl.