V Anglii je Arsenal bezchybný

Vedoucí trio v anglické fotbalové lize nezaváhalo. Vedoucí Arsenal zvítězil 4:1 v Leedsu a jako jediný v soutěži dál zůstává bez porážky. Také druhá Chelsea uspěla na soupeřově hřišti, vyhrála nad Evertonem 1:0. Manchester United pak na vyprodaném Old Traffordu zdolal 3:0 nováčka Premier League Portsmouth. Všechny tři týmy od sebe v tabulce dělí jen bod.

Kouč Chelsea Claudio Ranieri, jenž k nelibosti některých hráčů často míchá sestavou, tentokrát překvapil. Oproti minulému zápasu s Manchesterem City udělal v mužstvu jedinou změnu a vyplatilo se. Geremi, jenž nahradil Grönkjaera, přihrál v 49. minutě Mutuovi na rozhodující branku. Everton neskóroval už ve čtvrtém utkání za sebou.

Chelsea, kterou čeká v úterý ve 'sparťanské' skupině Ligy mistrů duel na hřišti Lazia Řím, hrála v sestavě Cudicini - Melchiot, Gallas, Terry, Bridge - Makelele, Geremi, Lampard, Joe Cole (87. Gudjohnsen) - Mutu (78. Duff), Hasselbaink.

Anglie - 11. kolo:
Everton - Chelsea 0:1 (49. Mutu), Tottenham - Bolton 0:1 (73. Nolan), Middlesbrough - Wolverhampton 2:0 (73. Mendieta, 83. Juninho), Leeds - Arsenal 1:4 (64. Smith - 8. a 33. Henry, 17. Pires, 50. Silva), Newcastle - Aston Villa 1:1 (45. Robert - 11. Dublin), Southampton - Manchester City 0:2 (4. Fowler, 85. Wanchope), Manchester United - Portsmouth 3:0 (37. Forlán, 80. Ronaldo, 82. Keane).
20. Leicester1012714:215

Václav Svěrkoš se poprvé zapsal mezi střelce v německé fotbalové lize. Bývalý ostravský útočník při svém jedenáctém startu v soutěži poslal Mönchengladbach do vedení ve 30. minutě zápasu s Rostockem. Hansa však záhy vyrovnala na konečných 1:1.

Do čela soutěže se dostal Stuttgart díky jasnému vítězství 4:1 nad Freiburgem. Velkou měrou se o ně zasloužil kanonýr Kuranyi, jenž skóroval dvakrát a s deseti brankami kraluje střelcům. Hosté hráli poslední půlhodinu v deseti bez vyloučeného Zeyera a inkasovali v této fázi třikrát.

Bayern Mnichov neuspěl v Gelsenkirchenu, domácí Schalke před vyprodanou Arenou porazilo úřadující šampiony 2:0. Na vítězství Schalke měl podíl i Filip Trojan, jenž přišel na posledních dvacet minut místo Pinta.

Německo - 11. kolo:
Wolfsburg - Hertha Berlín 3:0 (47. a 71. Klimowicz, 24. D'Alessandro), Mönchengladbach - Rostock 1:1 (30. Svěrkoš - 33. Persson), Schalke - Bayern Mnichov 2:0 (16. Hajto z pen., 79. Kamphuis), Stuttgart - Freiburg 4:1 (33. a 65. Kuranyi, 62. Tiffert, 64. Hleb - 45. Coulibaly z pen.), Brémy - Frankfurt n. M. 3:1 (18. Ailton, 24. Baumann, 71. Klasnič - 66. Chris), Kolín n. R. - Hannover 1:2 (37. Scherz - 32. Brdaric, 80. Stendel), Mnichov 1860 - Bochum 3:1 (49., 66. z pen. a 77. Lauth - 34. Hašemjan).
18. Hansa Rostock1113712:216

Fotbalisté Celtiku Glasgow rozstříleli v závěrečných dvaceti minutách ligového utkání Kilmarnock a po vítězství 5:0 si v čele skotské ligy udrželi pětibodový náskok před konkurenčními Rangers. Třemi góly se na kanonádě hostů podílel Chris Sutton.

Rangers, kteří v posledních dvou zápasech vždy remizovali a vstřelili jen jeden gól, dnes porazili Partick Thistle 3:1. Dvěma brankami se na vítězství nad posledním týmem tabulky podílel Mikael Arteta, třetí přidal Michael Mols.

Skotsko - 11. kolo:
Kilmarnock - Celtic 0:5, Glasgow Rangers - Partick Thistle 3:1, Dunfermline - Dundee United 2:0, FC Dundee - Hibernian Edinburgh 1:1, Hearts - Livingston 3:1, Aberdeen - Motherwell 0:3.
12. Partick Thistle110299:222

Fotbalisté CSKA Moskva se rozloučili s ruskou ligou porážkou. Tým Jiřího Jarošíka, který si zajistil titul v předposledním kole, dnes podlehl v Kazani tamnímu nováčkovi soutěže 2:3, i když ještě tři minuty před koncem vedl.

O tři body za CSKA skončili svěřenci Vlastimila Petržely z Petrohradu, kteří dnes díky Aršavinovu hattricku porazili Ramenskoje 3:1. Z nejvyšší soutěže sestoupili Novorossijsk a Elista, které nahradí Perm s Krasnodarem.

Rusko - 30. kolo:
Dynamo Moskva - Vladikavkaz 0:0, Ramenskoje - Zenit Petrohrad 1:3, Lokomotiv Moskva - Elista 6:0, Rubin Kazaň - CSKA Moskva 3:2, Novorossijsk - Jaroslavl 2:1, Rostov na Donu - Torpedo Moskva 0:0, Spartak Moskva - Metallurg Moskva 0:2, Volgograd - Samara 1:0.