Evropské ligy

AS Řím stíhá Milán a Juventus

2. listopadu 2003 17:43 - PRAHA

Fotbalisté AS Řím se přiblížili na rozdíl dvou bodů vedoucím týmům italské ligy AC Milán a Juventusu, jejichž sobotní duel skončil remízou. Svěřenci Fabia Capella dnes porazili Regginu 2:0 díky brankám Montelly a Nora Carewa. Z obrany hostujícího týmu odešel už pět minut po přestávce Martin Jiránek, kterého nahradil Leon. ZPRAVODAJSTVÍ Z FOTBALOVÉ EVROPY

Na čtvrté místo se posunula Parma, která sice v Brescii dvakrát prohrávala, ale nakonec zvítězila 3:2. Radost z úspěchu zkalilo trenérovi Prandellimu zranění brazilského kanonýra Adriana, jenž opustil hřiště na nosítkách a kvůli svalovým potížím bude nejspíš delší dobu mimo hru.

Itálie - 8. kolo:
AS Řím - Reggina 2:0 (18. Montella, 81. Carew), Brescia - Parma 2:3 (3. Matuzalem, 36. Di Biagio - 11. Morfeo, 42. Marchionni, 70. Gilardino), Boloňa - Sampdoria Janov 0:1 (33. Doni), Modena - Perugia 1:0 (49. Allegretti), Lecce - Empoli 2:1 (2. z pen. a 43. Chevanton - 59. Rocchi), Ancona - Siena 0:0.

18. Empoli 8 0 2 6 5:20 2

Tříbrankový náskok ztratili ve druhém poločasu fotbalisté Feyenoordu Rotterdam a v zápase domácí ligy jen remizovali na hřišti Groningenu 3:3. Nizozemskému soupeři Teplic ve čtvrtečním Poháru UEFA zajistili pohodlné vedení Lurling, Kuijt a Paauwe, jenže po změně stran se nestačili hosté divit. Těsně před koncem je o vítězství připravil Van Gessel.

Feyenoord zůstal v tabulce čtvrtý, na vedoucí Ajax ztrácí už sedm bodů a velké starosti má se složením obrany. Zejména na levé straně to skřípe, protože k dispozici nejsou De Nooijer, Van Haaren a další bek Snoyl opustil páteční trénink s bolavým svalem. Zápas v Groningenu nakonec odehrál Feyenoord v sestavě Zoetebier - Swerts, Van den Berg, Paauwe, Song - Acuňa, Ono, Schreuder, Lurling (84. Leonardo) - Kuijt, Buffel.

Nizozemská liga, 10. kolo:
Tilburg - Waalwijk 4:1, Zwolle - Twente Enschede 1:0, Utrecht - Heerenveen 2:1, Groningen - Feyenoord Rotterdam 3:3.

V předposlední minutě zápasu rozhodl Danny Murphy gólem z penalty o vítězství fotbalistů Liverpoolu 2:1 na hřišti Fulhamu. Anglický záložník bezpečně proměnil pokutový kop nařízený za Knightův faul na Pongolleho. Aktivního francouzského mladíka, jenž vystřídal v útoku Owena, vzápětí brutálním zákrokem zastavil Boa Morte a byl vyloučen.

Do sestavy Liverpoolu se vrátil Vladimír Šmicer, jenž v minulém kole nedohrál zápas kvůli problémům s achillovkou a v týdnu vynechal utkání Ligového poháru. V 72. minutě měl velkou šanci poslat svůj tým podruhé v zápase do vedení, ale při jeho pokusu o lob se vyznamenal gólman Crossley.

Anglie - 11. kolo:
Fulham - Liverpool 1:2 (40. Saha - 17. Heskey, 89. Murphy z pen.), Leicester - Blackburn 2:0 (76. Bent, 82. Howey)