Rubriky:

Evropské ligy

Vomáčka stejně jako Vaclík v De Graafschapu neprošel prohlídkou

8. srpna 2011 15:39 - PRAHA

Fotbalový obránce Benjamin Vomáčka do nizozemského De Graafschapu nepřestoupí. Stejně jako před ním brankář Tomáš Vaclík v klubu neprošel zdravotními testy a jeho angažmá v klubu tak na poslední chvíli zkrachovalo. Vomáčka teď začal jednat s ostravským Baníkem, který má o služby dvaatřicetiletého stopera zájem.

 

Milan Malíček, Právo

Vomáčka netajil, že nyní vstřebává velké zklamání. Byl to pro něj šok, když v pátek klubový lékař nedal doporučení na jeho angažování. "Je to škoda. Moc jsem se do Nizozemska těšil, v klubu jsem strávil týden, trenér se mnou byl spokojený a říkal, že se mnou počítá. Nedá se nic dělat, život jde dál," řekl ČTK Vomáčka, kterému po minulé sezoně skončila smlouva v pražské Slavii a nyní je volným hráčem.

Závěry z rutinní lékařské prohlídky, která jen měla stvrdit jeho přestup, Vomáčku zaskočily. "Prý se jim něco nezdálo s mým levým kolenem, s nímž jsem paradoxně neměl nikdy žádný problém. Je to zvláštní, ale nic s tím nenadělám," uvedl Vomáčka.

V nizozemském klubu jej tak potkal stejný osud jako brankáře Vaclíka. Také on se už v Doetinchemu, kde De Graafschap sídlí, zabydloval, aby podobně jako Vomáčka nakonec nedostal svolení od tamního lékaře. Vaclík neprošel prohlídkou kvůli blíže nespecifikovaným důvodům. "Nevím, jaké prokletí tam české hráče pronásleduje," podotkla Vomáčkova agentka Hana Nováková.

"Bohužel i takové věci k fotbalovému životu patří. Já to neberu úplně tragicky. Pro mě je spíš povzbuzení a satisfakce, když jsem si ověřil, že bych na to angažmá herně měl a také trenér mi věřil. Že to nedopadlo kvůli něčemu jinému, je už jiná věc," prohlásil Vomáčka. Marně se tak těšil na víkendový start nizozemské ligy, v němž se De Graafschap postavil slavnému Ajaxu Amsterodam.

Na nedotažený přestup se už nyní snaží nemyslet. Zajímá se spíš o to, kam povedou jeho další kroky. Vomáčka začal jednat o spolupráci s Baníkem. Ostravský klub shání zkušené posily po špatném vstupu do první ligy, v níž prohrál oba úvodní zápasy. Vomáčku současné postavení týmu neodrazuje. "Baník pořád vnímám jako slavný klub, jeden z nejslavnějších u nás. Nabídky od něj bych si hodně vážil. A lákala by mě i spolupráce s trenérem Malurou, s nímž se dlouho znám," uvedl Vomáčka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy