Ježek si připsal rekord rakouské ligy a oslavil ho dvěma brankami

VÍDEŇ

Český fotbalista Patrik Ježek se stal rekordmanem v počtu odehraných zápasů v rakouské lize mezi cizinci. V dnešním dramatickém utkání 10. kola rozhodl z penalty tři minuty před koncem o výhře Admiry Trenkwalder 4:3 nad Rapidem Vídeň. Na triumfu se podílel celkem dvěma brankami a nováčkovi pomohl do čela tabulky.

Patrik Ježek

Čtyřiatřicetiletý Ježek dnes naskočil v nejvyšší rakouské soutěži do 308. utkání a překonal Poláka Jerzyho Brzeczeka, který rekord držel doposud. Starty sbíral i ve druhé lize, kde odehrál za Admiru 47 utkání, než jí pomohl v minulé sezoně mezi elitu.

Admira vedla po gólu Ouedraoga ze 36. minuty, po přestávce se strhla přestřelka. Ježek a Ouedraogo nejprve navýšili skóre na 3:0 pro domácí, jenže pak hostující Rapid skóre vyrovnal. O vítězství rozhodl tři minuty před koncem symbolicky z penalty český rekordman. Jeho tým se nejméně do neděle dostal do čela tabulky první ligy, kde byl naposledy v říjnu 1993.

Další z českých fotbalistů v Admiře Martin Zeman strávil celý zápas na lavičce.