Real přehrál jen těsně Murcii

Trefa Raúla z osmé minuty zachránila madridský Real od potupné remízy s fotbalisty Murcie v 18. kole španělské ligy. Ačkoliv v tabulce dělí vedoucí Real od sobotního soupeře celých osmnáct míst, nezmohl se favorizovaný Bílý balet na větší gólovou produkci.

Real hrál v druhém poločase bez nemocného Zinedina Zidana a Murcia favorita několikrát vážně ohrozila. Po přímém kopu Luise Garcii v úvodu druhé půle dokonce domácí fotbalisty zachránilo břevno.

Raúlův gól byl historický, protože španělský reprezentant se v dresu Realu trefil už po 164. a dotáhl se na třetí místo v klubových dějinách, které dosud patřilo mexickému kanonýrovi Hugu Sánchezovi. Lídrem je slavný Alfredo di Stéfano s 216 brankami, druhý Carlos Alonso Santillana jich dal 186.

La Coruňa deklasovala Vigo

Pětibrankový příděl inkasovali fotbalisté Celty Vigo v sobotním zápase španělské ligy od La Coruni. Hlavní hvězdou Deportiva byl záložník Víctor, který ve druhém poločase dovršil hattrick. Když Diego Tristán uzavřel pět minut před koncem skóre na 5:0, naštvaných třicet tisíc fanoušků vyzývalo domácího trenéra Miguela Lotinu k rezignaci.

Celta Vigo se sice probojovala do osmifinále Ligy mistrů, jenže ve španělské soutěži je až sedmnáctá. Naopak Deportivo udrželo krok s těmi nejlepšími a na třetím místě ztrácí jen bod na druhou Valencii, která však má dnešní zápas s Villarrealem k dobru. Tabulku vede Real s pětibodovým náskokem.

Na čtvrtou příčku se posunul další celek z Madridu Atlético, i když uhrálo jen bezbrankovou remízu se Zaragozou.

Španělsko - 18. kolo
Real Madrid - Murcia 1:0 (8. Raúl), Celta Vigo - Deportivo La Coruňa 0:5 (41., 72. a 80. Víctor, 17. Luque, 86. Tristán), Real Zaragoza - Atlético Madrid 0:0.