San Sebastian konečně zvítězil ve španělské lize

Po devíti zápasech konečně fotbalisté San Sebastianu poznali radost z vítězství ve španělské lize. Osmifinalisté Ligy mistrů sice v Málaze jako první inkasovali, ale ještě v prvním poločase se o výhru Realu Sociedad postarali Rus Karpin a Turek Nihat.

Díky vítězství 2:1 se San Sebastian vymanil z pásma sestupu, kam sklouzlo Vigo. Pamplona uhájila čtvrté místo v tabulce, i když v Bilbau neudržela těsné vedení a remizovala 1:1.

Trápení fotbalistů Barcelony ve španělské lize nebere konce. Katalánský velkoklub prohrál se Santanderem 0:3 a v tabulce klesl už na 11. místo za svého dnešního soupeře.

Domácí tým udeřil po bezbrankovém prvním poločase poprvé v 52. minutě, kdy se trefil obránce Juanma. V závěrečné desetiminutovce ještě vítězství dvěma góly v rozmezí čtyř minut pojistili Mario Regueiro a Javi Guerrero.

Španělsko - 18. kolo
Bilbao - Pamplona 1:1 (45. Del Horno - 35. Izquierdo), FC Sevilla - Albacete 2:0 (39. Baptista, 90. Antonito), Valladolid - Betis Sevilla 0:0, Málaga - San Sebastian 1:2 (25. Litos - 37. Karpin, 45. Nihat), Espaňol Barcelona - Mallorca 2:0 (1. a 74. Tamudo), Santander - FC Barcelona 3:0 (52. Juanma, 80. Regueiro, 84. Javi Guerrero).

V Anglickém poháru se trápil i Liverpool

Fotbalisté Liverpoolu v nedělním utkání třetího kola Anglického poháru 70 minut marně dobývali branku Yeovilu, než jejich trápení na hřišti účastníka čtvrté ligy ukončil střídající Emile Heskey. Hrdinou zápasu se mohl stát Vladimír Šmicer, ale po hodině hry trefil tyč.

V závěru ještě skóroval z penalty Danny Murphy po faulu na Harryho Kewella a zpečetil výhru Liverpoolu na 2:0.

Problémy s postupem měl také vedoucí tým Premier League Manchester United, který prohrával v Birminghamu s domácí Aston Villou. Ve druhém poločase proto kouč Alex Ferguson poslal na hřiště střelce Ruuda van Nistelrooije a kapitána Roye Keana, ale skóre otočil dvěma góly v rozmezí pěti minut Paul Scholes.

Senzaci na účet Fulhamu v duelu s Cheltenhamem ze čtvrté ligy zabránil Louis Saha. Hosté od 5. minuty vedli, ale francouzský útočník, kterého chce získat Manchesteru United, brzy vyrovnal. V poslední minutě pak Saha odvrátil opakování zápasu.

Anglický pohár - 3. kolo:
Aston Villa - Manchester United 1:2, Yeovil (IV. liga) - Liverpool 0:2, Fulham - Cheltenham (IV) 2:1, Leeds United - Arsenal 1:4.