Juninho dobyl Old Trafford, United ztrácí

LONDÝN

Fotbalisté Manchesteru United prohráli v anglické lize doma s Middlesbroughem 2:3 a po 25 kolech ztrácejí na vedoucí Arsenal už pět bodů. Obhájci titulu navíc už šlape na paty Chelsea, která vyhrála v Portsmouthu 2:0.

Manchester United má s Middlesbroughem hodně nepříznivou bilanci, prohrál s ním tři z pěti posledních zápasů, z toho dva doma. Tentokrát fanoušky na Old Traffordu šokoval dvěma střelami v rozpětí pěti minut Brazilec Juninho. Van Nistelrooij sice ještě do přestávky snížil a Ryan Giggs vyrovnal, ale poslední slovo měl Job z Kamerunu a hosté si překvapivě odvezli tři body.

Chelsea už chybí na druhou příčku pouhý bod. První krok k její výhře v Portsmouthu udělal Parker, jehož ruský majitel Abramovič koupil nedávno z Charltonu poté, co ztroskotaly námluvy s Tomášem Rosickým. Vítězství pak zpečetil Argentinec Crespo. V domácím týmu hrál Patrik Berger, ale po necelé hodině pro zranění odstoupil.

Příznivci Liverpoolu oslavovali probuzení Michaela Owena. Miláček stadionu Anfield Road konečně protrhl smůlu a dal svůj první ligový gól po bezmála čtyřech měsících. Po deseti kolech měl Owen na kontě osm zásahů, ale od té doby jako když utne. Až teď otevřel cestu k vítězství nad Manchesterem City 2:1, po němž se Liverpool posunul na čtvrté místo.

Výsledky - 25. kolo:
Birmingham - Everton 3:0 (8. Johnson, 32. Lazarides, 49. Forssell), Fulham - Aston Villa 1:2 (1. Boa Morte - 13. Pablo Angel, 32. Vassell), Charlton - Tottenham 2:4 (51. Stuart, 81. Perry - 10. Davies, 43. Defoe, 46. King, 85. Jackson), Portsmouth - Chelsea 0:2 (17. Parker, 79. Crespo), Blackburn - Newcastle 1:1 (85. Stead - 52. Bellamy), Liverpool - Manchester City 2:1 (3. Owen, 51. Gerrard - 50. Phillips), Manchester United - Middlesbrough 2:3 (45. Van Nistelrooij, 63. Giggs - 34. a 38. Juninho, 80. Job).