Nedvěd vzkřísil Juventus

BRESCIA

Ve skvělé formě se v sobotním utkání italské fotbalové ligy představil český reprezentační kapitán Pavel Nedvěd. Díky jeho gólu totiž Juventus utekl v utkání s Brescií hrobníkovi z lopaty. Po poločase prohrával 0:2, Nedvěd však po přestávce stál u zrodu záchranné operace, kterou sám v závěru utkání dokončil.

Domácí Brescia se ujala vedení již ve třetí minutě utkání přesnou střelou Mauriho, který pohotově využil chyby gólmana Juventusu Buffona. Do konce první půle přibyl do sítě hostujícího celku ještě jeden gól, když se ve 39. minutě trefil Caracciolo, a hráči z Turína ze hřiště odcházeli se svěšenými hlavami. Ne tak domácí, jejichž kvalitní fotbal ocenili fanoušci bouřlivými ovacemi.

Ani ne osm minut po úvodním hvizdu druhého poločasu se však začala rodit záchranná operace. Držitel Zlatého míče Nedvěd byl faulován Di Biagiem, což byla příležitost pro Miccoliho, aby z penalty v 53. minutě snížil. Za necelých šedesát sekund se síť v brance domácí Brescie zavlnila znovu po střele Di Vaioa. V 75. minutě přišla chvíle Nedvěda. Jeho gól zajistil Juventusu vítězství a plný bodový zisk.

"V letošní sezóně hrají velmi dobře a věděli jsme, že to může být těžké," složil poklonu fotbalistům Brescie Nedvěd. "Nevím, kam se ztratila naše koncentrace," hledal vysvětlení herního výpadku v první půli. "Ale pak jsme se vrátili na hřiště a dokázali naši výjimečnost," uvedl s tím, že pro obrat byl velice důležitý pokutový kop. "Vždy hraji to nejlepší. Někdy uspěji, někdy ne," skromně hodnotil svůj výkon.

Itálie - 24. kolo
AC Milán-Sampdoria Janov 3:1 (17. Pirlo, 35. Inzaghi, 49. Kaká - 27. Doni), Modena-Parma 2:2 (43. Pivotto, 60. Domizzi - 45. Gilardino z pen., 87. Ferrari), Brescia-Juventus 2:3 (3. Mauri, 39. Caracciolo - 53. Miccoli z pen., 54. Di Vaio, 75. Nedvěd), Udine-Perugia 1:1 (46. Iaquinta - 57. Di Loreto), Chievo-Empoli 0:0, Lecce-Siena 0:0, Ancona-Reggina 1:1 (10. Ganz - 41. Di Michele), AS Řím-Inter Milán 4:1 ( 45. Cassano, 63. a 90. Mancini, 89. Totti z pen. - 73. Vieri), Boloňa-Lazio Řím odloženo.

Hannover přišel o trenéra

Hannover prohrál a vedení klubu odvolalo trenéra Rangnicka. Tým dočasně převzal asistent Slomka, mezi aspiranty na nového kouče figurují Brehme, Lienen a Funkel.

Německo - 23. kolo
Kaiserslautern -Frankfurt n. M. 1:0 (90. Malz), Mönchengladbach-Hannover 1:0 (24. Demo), Hertha Berlín-Bochum 1:1 (20. Marcelinho - 57. Fahrenhorst), Rostock -Hamburk 3:0 (5. Melkam, 19. Arvidsson, 79. Di Salvo), Leverkusen -Bayern Mnichov 1:3 (90. Schneider 39. a 77. Makaay, 58. Ballack), Schalke-Freiburg 3:0 (43. a 52. Sand, 62. Glieder), Dortmund-Stuttgart 0:2 (6. Hleb, 82. Heldt z pen.), Mnichov 1860-Brémy 0:2 (38. Klasnič, 79. Charisteas), Wolfsburg- Kolín n. R. 2:0 (30. Klimowicz, 84. Topič)

Ronalda čeká pauza

Real Madrid jen remizoval v Santanderu a navíc se mu zranil střelec Ronaldo, který si natáhl stehenní sval a čeká ho třítýdenní pauza.

Španělsko - 27. kolo
Vigo-Espaňol 1:5 (90. Edu - 29. a 65. z pen. Tamudo, 43. Hadži, 81. vlastní Sergio, 88. Vignal), Pamplona- San Sebastian 1:1 (15. Webo - 85. Kovačevič), Santander -Real Madrid 1:1 (32. Benayoun - 28. Solari), Valencie-La Coruňa 3:0 (23. z pen. a 90. Vicente, 90. Juan Sanchez), FC Barcelona-Mallorca 3:2 (2. a 57. García, 15. Enrique - 89. Eto'o, 90. Delibašič), Bilbao-Valladolid 1:4 (80. Guerrero - 2. a 75. Losada, 14. Oscar, 37. Jesús), Zaragoza-Málaga 1:0 (72. Villa), Albacete-Betis Sevilla 1:0 (27. Pacheco), Sevilla-Villareal 2:0 (57. a 77. Carlitos), Atletico Madrid-Murcia 1:1 (90. Nano - 54. Garcia z pen.).