Čech zářil v brance Chelsea, udržel čisté konto

PITTSBURGH

Fotbalový brankář Petr Čech si ve čtvrtečním přípravném utkání proti AS Řím výrazně řekl o post jedničky mezi tyčemi anglické Chelsea. Reprezentant poprvé odchytal celé utkání a zářil. Za svá záda nepustil žádnou ze střel, Chelsea porazila italský celek 3:0. Čech se blýskl zejména při standardce Franceska Tottiho.

V Pittsburghu, kde se duel odehrál, se výrazně prosadily i další letní posily klubu z Londýna. Po úvodním gólu Joea Colea z 11. minuty zvýraznili vítězství Chelsea Mateja Kežman a Didier Drogba, kteří tak potvrdili pověst skvělých kanonýrů, s níž na Stamford Bridge přišli.

I Čecha hra týmu nadchla, pro stanici Sky Sports poznamenal: "Máme skvělý tým. První poločas jsme odehráli opravdu velmi dobře, měli jsme spoustu šancí. Mohlo to být snad šest nebo sedm nula." Český gólman bude v příštím utkání amerického turné proti AC Milán odpočívat, trenér José Mourinho dá přednost jeho rivalovi Carlu Gudicinimu.

Čtvrteční vydařený souboj měl pro Chelsea snad jen jediné negativum - vyloučení Kežmana po více než hodině hry. Srbského útočníka vyprovokoval k potyčce ostrý zákrok Oliviera Dacourta na další posilu Arjena Robbena. Kežman se okamžitě na francouzského záložníka ve službách římského celku vrhl, oba kohouti šli pod sprchy.