Bek Silvestre popravil Liverpool

LIVERPOOL/ PRAHA

Nikoliv hvězdní kanonýři van Nistelrooij či Cristiano Ronaldo, ale obránce Silvestre rozhodl o vítězství Manchesteru United nad Liverpoolem 2:1 v pondělní dohrávce 6. kola anglické Premier League. Na jeho první gól ještě dokázal tým Milana Baroše a zraněného Vladimíra Šmicera odpovědět, druhá hlavička francouzského beka ale již byla vítězná.

Pro Manchester byl včerejší večer obzvlášť sváteční. Po osmi měsících trestu za nedostavení se k dopingovému testu se do obrany United postavil Rio Ferdinand, záložník Giggs zase odehrál jubilejní 600. zápas v dresu Manchesteru.

Oba celky si úvod sezóny představovaly jinak, před zápasem se krčily ve spodní polovině tabulky. První poločas byl jednoznačně v režii domácího Manchesteru. Útok střídal útok, zejména levá strana liverpoolské defenzívy byla hodně průchozí. Výborně hrající Ronaldo trefil tyč, branky se 68 tisíc diváků na Old Traffordu dočkalo až ve 20. minutě po přesném zásahu Silvestra.

Po přestávce se v hustém dešti vyrovnala hra i skóre. První velká šance hostů skončila gólem, když si Finnanovu hlavičku srazil do vlastní sítě O'Shea. I třetí branka padla po standardní situaci, jejím autorem v 65. minutě byl opět Silvestre. Okamžitě po inkasované brance poslal kouč Benítez na hřiště Baroše místo Cissého, ale ani český reprezentační útočník nedokázal na obranu soupeře Sparty Praha v Lize mistrů nic vymyslet.