Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Hlavička, levá, pravá... Talent ze severu předvedl hattrick za necelé 3 minuty!

22. dubna 2012 13:27 - Helsinky/Praha

Sněhy roztály už i ve Finsku, začala tam fotbalová liga a její start ozdobil mladičký střelec mimořádným kouskem. Podívejte se na to, jak Joel Pohjanpalo z HJK Helsinky zaznamenal hattrick.

To by ještě nebylo až tak mimořádné. Až na to, že... Je mu teprve sedmnáct, zvládl ho za dvě minuty a 42 sekund a góly postupně sázel hlavou, levou nohou a nakonec i pravou.

Ukázal neskutečnou všestrannost, pro svůj tým tak otočil v utkání s Mariehamnem z 0:1 na konečných 3:1 krátce po 70. minutě. Vydařený vstup do soutěže... Debut v HJK si přitom odbyl teprve loni v říjnu. Za deset zápasů v utkáních celku z finské metropole dal 7 branek. Za rezervu se v minulé sezóně trefil 33 krát.

Odborníkům přes mládežnický fotbal není Finovo jméno neznámé. Pohjanpalo je středem zájmu velkých klubů, v minulosti se zaučoval v Liverpoolu a Monaku.

Ale ještě má co překonávat. Nejrychleji hattrick zvládl podle dostupných informací Tommy Ross ze skotského Ross County v utkání s Naim County v roce 1964. Tehdy to dokázal za 90 sekund.

vap, Sport.cz

Zrušit