Waalwijk - Arnhem 1:3Góly Kalase a Bonyho přiblížily fotbalistům Arnhemu účast v Evropské lize

Rotterdam

Český obránce Tomáš Kalas pomohl jednou brankou přiblížit fotbalisty Arnhemu k postupu do Evropské ligy. Dvakrát se trefil také bývalý útočník Sparty Wilfried Bony a Vitesse v úvodním finále play off nizozemské nejvyšší soutěže o EL vyhrálo na hřišti Waalwijku 3:1.

Tomáš Kalas v dresu Vitesse Arnhem

Kalas, který je v Arnhemu na hostování z Chelsea, otevřel skóre ve 22. minutě střelou z 25 metrů. Waalwijk vyrovnal deset minut po přestávce díky Krisztiánu Némethovi, pak ale přišly chvíle Bonyho. Reprezentant Pobřeží slonoviny vrátil hostům vedení v 69. minutě a devět minut před koncem vítězství zpečetil.

Odveta je na programu v neděli v Arnhemu, vítěz si zahraje ve druhém předkole Evropské ligy.