Nejbližší soupeř Sparty v EL Lyon v domácí lize zvítězil

Lyon

Fotbalisté Lyonu zdolali ve francouzské lize Valenciennes 3:2. Nejbližší soupeř Sparty v základní skupině Evropské ligy tak má po 4. kole na kontě tři vítězství a jednu remízu.

Lyonský Michel Bastos se raduje z gólu proti Valenciennes.

Olympique doma sice prohrával od 12. minuty po brance Gila, jenže už šest minut nato srovnal Bastos a skóre rychle překlopil z penalty Gomis. Vítězná byla ale až branka Greniera ze 66. minuty, protože hosté ještě zvládli zásluhou Pujola snížit na 2:3.

Trenér Rémi Garde se musel vypořádat s pátečním odchodem brankáře Llorise do Tottenhamu. Do branky dal dvaatřicetiletého Vercoutreho a nasadil tři útočníky. Lyon hrál v sestavě: Vercoutre - Réveillere, Koné, Biševac, Dabo - Gonalons, Grenier (81. Fofana), Malbranque - Lacazette (71. Briand), Gomis (84. Benzia), Bastos.

Sparta sehraje na hřišti Lyonu svůj první zápas v soutěži 20. září.