Rubriky:

Evropské ligy

Z Realu vzkazují Erikssonovi: Šetři Beckhama!

15. listopadu 2004 16:43 - MADRID

Trenér fotbalistů Realu Madrid Mariano Garcia Remon má obavy o zdraví svého hvězdného záložníka Davida Beckhama. Proto na dálku vzkázal kouči anglické reprezentace Svenu-Goranu Erikssonovi, aby při středečním přátelském utkání proti Španělsku jeho svěřence příliš nezatěžoval. Beckham se dal nedávno dohromady poté, co laboroval s poraněnými žebry.

 

ČTK

"Ideální by bylo, kdyby Beckham odehrál za národní tým takových 45 minut, o nic víc. Stačí, když se udrží v zápasovém rytmu," řekl doslova Garcia Remon španělské tiskové agentuře. Příští sobotu hraje totiž Real nadmíru prestižní zápas s Barcelonou, a kouč by nerad viděl Beckhama unaveného či dokonce zraněného.

Beckham se vrátil do sestavy Realu v neděli večer po více jak měsící, kdy si léčil zlomené žebro. Proti Albacete (6:1) odehrál plných devadesát minut, ale plné nasazení v anglickém dresu by teď Garcia Remon viděl nerad. "Proti Albacete odehrál celý zápas jen proto, že se zranil Ivan Helguera, jinak jsme měli v plánu jej šetřit," vysvětlil trenér "bílého baletu".

"Jsem rád, že se Beckham dostává znovu do formy, ale měl by se ještě šetřit. Vždyť byl mimo hru na více jak měsíc a pokud by nyní hrál v plném tempu celých devadesát minut, mohl by na to doplatit," dodal na závěr Garcia Remon ke středečnímu utkání. K tomu mimochodem Beckham nastoupí na domácím trávníku, hrát se totiž bude v Madridu na stadiónu Santiaga Bernabeua.

Sport.cz

Zrušit