Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain se v 17. kole francouzské ligy naladili na nedělní šlágr s vedoucím Lyonem hladkým vítězstvím 4:0 na hřišti Valenciennes. Výraznou měrou se o něj zasloužil hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, jenž nastřílel hattrick.

Hattrick Zlatana Ibrahimovice v zápase proti Valenciennes

Švédský kanonýr překonal domácího brankáře ve 28., 49. a 54. minutě a po 14 odehraných zápasech vévodí ligové tabulce střelců se 17 góly. Výhru PSG na hřišti dosud doma neporaženého Valenciennes zpečetil osm minut před koncem Argentinec Ezequiel Lavezzi.

Pařížský klub si pojistil druhé místo v tabulce a přiblížil se na rozdíl dvou bodů vedoucímu Lyonu, jenž má však k dobru středeční zápas proti poslednímu Nancy. PSG přivítá v neděli Olympique doma v Parku Princů.