Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Plivnutí na rozhočího přišlo Meirelese draho. V turecké lize si nezahraje 11 zápasů

21. prosince 2012 08:40 - Istanbul

Na nedělní derby s Galatasarayem nebude Raul Meireles ve službách Fenerbahce vzpomínat v dobrém. Prestižní zápas jeho tým prohrál, portugalský záložník byl v 83. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. V příštím duelu si nezahraje a nejen v něm. Devětadvacetiletý rodák z Porta byl totiž v turecké lize distancován na jedenáct utkání. Tvrdý trest obdržel za to, že po obdržení červené karty nadával hlavnímu arbitrovi a ještě na něj prý plivnul.

Bývalý hráč Chelsea se bránil. Před svazovou disciplinární komisí obvinění dlouho odmítal a tvrdil, že vůbec neměl červenou kartu dostat.

"Opravdu mě uráží, když říkají, že jsem plivnul na rozhodčího. Mám osmileté dítě a dokážete si představit, co si o mně bude myslet, když mu tohle budou říkat ve škole?" uvedl Meireles.

"Do homosexuálů jsem sudímu také nenadával. Podívejte se na můj účes, na moje oblečení - nejsem přece člověk s předsudky. Nevím, jak v Turecku někomu ukážete, že je gay, ale moje gesto rozhodně nebylo homofobní. Jen jsem mu chtěl naznačit, že je zbabělec, protože podlehl atmosféře," řekl Meireles.

jsv, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy