Budapešť

Horká jižanská krev se nezapře! Hodně kuriózním způsobem si vysloužil v maďarské fotbalové lize vyloučení italský útočník Davide Lanzafame z Honvédu Budapešť. Bývalý hráč Juventusu, Palerma či Parmy se v nedělním utkání v Pécsi dohadoval se spoluhráčem o to, kdo bude kopat penaltu, až sudí oběma udělil žlutou kartu. Pro Lanzafameho to bylo druhé napomenutí v zápase, takže musel v 51. minutě ze hřiště.

Hádka o exekuci penalty

Šestadvacetiletý Ital, který v Honvédu hostuje z Catanie, otevřel ve 20. minutě skóre. Když byl v úvodu druhého poločasu faulován ve vápně Leandro Martínez, chtěl Lanzafame mermomocí zahrávat pokutový kop. Se spoluhráčem se přetahoval o míč, ale Argentinec se nedal. Spor ukončil až sudí, jenž hráčům ukázal žlutou kartu. Bizarní situaci sledoval z lavičky Pécse i bývalý obránce Blšan, Jablonce a Mostu Jiří Krejčí.

Martínez penaltu bezpečně proměnil, následně skóroval ještě jednou a Honvéd i v oslabení vyhrál 3:0. V tabulce je pátý, Pécs je předposlední.