Petr Čech: Důležitější je pro mě zisk titulu

Ve výborných výkonech pokračuje český brankář londýnské Chelsea Petr Čech. O víkendu si připsal už sedmé čisté konto v řadě a celkově má na svém kontě už 18 utkání, ve kterých jej střelci soupeře nepřekonali. Osobní statistiky ale opora Chelsea nepřeceňuje a v rozhovoru pro deník Právo říká: "U nás se na individuality moc nehraje."

Petr Čech v Chelsea na osobní statistiky příliš nehledí.

Proti Portsmouthu jste vychytal sedmou nulu v řadě, celkově v Premier League už osmnáctou. Co to pro vás znamená?Nemůžu říct, že by mě to netěšilo. Když to takhle vychází, tak nám pak k vítězství stačí jeden gól. To je příjemné i dobré pro psychiku. Ale nejdůležitější ze všeho jsou pro mě výhry a body. Když vyhrajeme titul, bude to daleko významnější než to, kolik vychytám nul. Ve Spartě jsem taky sbíral rekordy v neprůstřelnosti a pak jsme ligu stejně nevyhráli.

Vyhraje Chelsea Premier League? Hlasujte v anketě na konci článku!

Sledují to anglická média?Chelsea je mediálně masivní tým, takže o nás vycházejí články každý den. Proto ty moje nuly jsou možná v médiích víc vidět. Sedm zápasů v řadě, 691 minut bez obdržené branky je docela velké číslo. Nejvíc se ale píše o tom, o kolik vedeme ligu.

Hovoříte o vašich nulách v kabině?Bavíme se spíš o dalším soupeři. U nás se moc nehraje na individuality. Tak jako není důležité, kdo dá gól, nejsou tak zásadní moje nuly. Hrajeme i myslíme jako tým a v tom je základ úspěchu.

Soupeře válcujete rozdílem třídy. Je vás vůbec někdo schopen zastavit?Předváděná hra je na velmi vysoké úrovni, výsledky perfektní, ale do konce chybí ještě dost utkání a ve fotbale je možné všechno. Pořád jdeme zápas od zápasu a bereme to tak, že nám k vysněnému titulu chybí 11 výher.

Byl zápas s Portsmouthem tak snadný, když jste už v půli vedli 3:0?Soupeř začal dobře, prvních deset minut se jim dařilo držet míč u naší šestnáctky a měli pár závarů. Zkoušel to Patrik Berger, daleko nebezpečnější ale byla střela Taylora, kterou jsem vytáhl. Ale pak jsme se vzchopili a Drogba vstřelil brzy první gól, který nám hodně pomohl.

Pak jste přidali další dvě branky a bylo vymalováno...Prakticky ano. Ve druhé půli jsme to kontrolovali, soupeři jsme skoro nepůjčili míč. Zahrozili vlastně jen trestňákem O'Neila, který jsem vyrazil na roh. Trenér pak vystřídal útočníky, protože ve středu nás čeká další důležitý zápas v Manchesteru, kde hrajeme odvetu semifinále Ligového poháru.

Měl jste čas prohodit pár slov s Patrikem Bergrem?Mluvili jsme spolu před nástupem na trávník, protože byl kapitán a stáli jsme vedle sebe. Jirka Jarošík se s ním zná víc, chvilku s ním mluvil ještě po utkání. Říkal, že hrát dobře jen deset minut prostě na Chelsea nestačí...