Čech vychytal dvaadvacátou nulu a překonal Schmeichela

PRAHA/LONDÝN

Bez překvapení se obešla dohrávka 28. kola anglické Premier League. Fotbalisté Chelsea na Stamford Bridge porazili West Bromwich 1:0 a devět kol před koncem soutěže se hřejí na prvním místě tabulky s jedenáctibodovým náskokem na druhý Manchester United. Brankář londýnského celku Petr Čech vychytal dvaadvacáté čisté konto a připsal si tak další rekord.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech

Čech vymazal v tabulkách v rekordním počtu vychytaných nul v Premier League legendárního Petera Schmeichela. Vedle absolutního počtu čistých kont je český gólman také držitelem rekordu v neprůstřelnosti, na začátku března nelovil míč ze sítě plných 1025 minut.

Cesta k další nule nebyla pro Čecha nijak trnitá. Předposlední celek tabulky anglické ligy se na půdě čtvrtfinalisty letošní Ligy mistrů zmohl všehovšudy jen na tři střely a jedinou vážnější situaci před svatyní jedničky české reprezentace vyřešil stoper Huth.

Domácí nicméně s jednobrankovým vítězstvím spokojeni být nemohli. Úvodní branku zápasu sice vstřelil v 26. minutě kanonýr Drogba, další pokusy o překonání hostujícího gólmana ale byly bezzubé. Sám Drogba spálil další čtyři vyložené šance.

Ziskem důležitých tří bodů si Chelsea upevnila vedení v tabulce, devět kol před koncem ligy má před druhým Manchesterem United náskok jedenácti bodů. Londýňané navíc úterní výhrou, na níž se podílel i střídající Jiří Jarošík, vstoupili úspěšně do druhého století své existence. V pondělí totiž uplynulo přesně sto let od založení klubu.

Osmadvacáté kolo Premiere League uzavře ve středu dohrávka Liverpool - Blackburn. Zápasy byly odloženy kvůli únorovému duelu Chelsea s Liverpoolem ve finále Ligového poháru, v němž se londýnský klub radoval z vítězství 3:2.