Sofia

Tenhle okamžik brankáři Tomáši Černému jistě jen tak z paměti nevymizí. Osmadvacetiletého bývalého mládežnického reprezentanta, který v současnosti chytá v CSKA Sofia, v pondělním utkání bulharské fotbalové ligy na hřišti Něftochimiku Burgas nachytal domácí středopolař Cvetomir Conkov technickou střelou až z poloviny hřiště!

Černý dostal gól z půlky hřiště.

Conkov si všiml, že odchovanec olomoucké Sigmy, jenž v minulosti působil i ve skotském Hamiltonu, stojí příliš venku z branky a přesným dalekonosným lobem levačkou v 18. minutě otevřel skóre. Černý plachtil vzduchem marně.

Favorizované hosty naštěstí chyba jejich gólmana nemusela příliš mrzet. Ještě v první půli srovnal Petrov a po změně stran rozhodli o výhře týmu z bulharské metropole 3:1 Gargorov a Iliev.

CSKA patří po 18 odehraných kolech v tabulce nejvyšší tamní soutěže třetí příčka, Něftochimik Burgas je předposlední.