Rubriky:

Evropské ligy

Řepka opustí West Ham o rok dřív

19. dubna 2005 10:31 - LONDÝN

Český fotbalista Tomáš Řepka se dohodl s West Hamem, že v létě londýnský klub opustí, přestože v něm má smlouvu ještě na další rok. Důvodem předčasného odchodu není podle listu Evening Standard nespokojenost se službami řízného stopera, ale nutnost šetřit.

 

Archiv

West Ham chce do konce sezóny snížit své dluhy a největší možnost úspor vidí v platech hráčů, na něž ročně vydá 12,3 miliónu liber, což je více než půl miliardy korun. A Řepka je s platem, který se údajně pohybuje kolem 60 miliónů korun, nejlépe placeným hráčem "Kladivářů".

Řepka přišel do West Hamu v roce 2001 za pět miliónů liber z Fiorentiny a britský list připomíná, že jeho londýnské působení bylo rozporuplné. Jednatřicetiletý obránce, který se ve zlém rozešel s českou reprezentací, na sebe upozornil mnoha disciplinárními prohřešky. Ale u fanoušků je velmi populární a minulou sobotu byl znovu zvolen nejlepším hráčem zápasu.

Dohoda znamená, že bude moci odejít jako volný hráč, a nic na tom nezmění ani skutečnost, že by se West Ham přece jen vrátil do první ligy. Už se prý ozvali první zájemci z Itálie, kde na Řepkovy kvality nezapomněli. Zájem údajně projevily Palermo a Brescia.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy