U fotbalistů Porta skončil po sérii bodových ztrát trenér Fonseca

5. března 2014 15:48 - Lisabon

U fotbalistů Porta skončil po dohodě s vedením trenér Paulo Fonseca. Portugalský kouč doplatil na sérii čtyř zápasů bez vítězství, což se osmifinalistovi tohoto ročníku Evropské ligy za posledních deset let nestalo. Fonsecu nahradí dosavadní kouč rezervy Luís Castro.

 

Paulo Duarte, ČTK/AP

Porto, které v domácí soutěži získalo v posledních deseti ročnících osmkrát titul, si v únoru připsalo první ligovou porážku na svém stadiónu za poslední čtyři roky. I přes sérii čtyř duelů bez výhry se mu podařilo postoupit ze 2. kola Evropské ligy, na Frankfurt mu stačily remízy 2:2 a 3:3.

Jednačtyřicetiletý Fonseca převzal Porto v létě poté, co dovedl na třetí místo podceňovaný Pacos Ferreira. Na první Benficu nyní na třetí příčce tabulky ale se svým týmem ztrácel devět bodů. V posledních duelech se proti kouči obrátili i fanoušci, kteří se dožadovali jeho odstoupení tradičním máváním bílými kapesníky.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.